Веселі екоканікули у ЛОЦЕНТУМ

15 Червня, 2026

З 8 по 14 червня 2026 року на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбулася літня профільна школа «Дивосвіт» для вихованців гуртків Центру та учнівської молоді Львова й області.
Учасниками школи стали 26 активних, творчих і допитливих дітей, які протягом тижня подорожували захопливим світом природи, науки та творчості.
Кожен день у літній школі мав свою тематику, що перетворювало навчання на динамічну та цікаву пригоду. Концепція «Дивосвіту» була присвячена стихіям природи, а тому кожен день мав окрему назву та змістове наповнення: День знайомств, День Землі, День Води, День Повітря, День Вогню, День творчих відкриттів «Свято талантів» та День творчості «Фінал Дивосвіту».
Щодня на дітей чекала насичена програма: STEM-досліди, тематичні майстер-класи, тренінги, екохвилинки, заняття «Школа в природі», квести, пізнавальні екскурсії, флешмоби, інтерактивні вистави, музичні екоруханки, веселі ігри та «спілкування» з тваринами еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО».
Перший день розпочався з тренінгу «Давайте познайомимося», який допоміг учасникам подружитися та створити атмосферу довіри й взаємопідтримки. Діти виготовляли браслети дружби із бісеру та намистин, розписували гіпсові вазочки та створювали флористичні композиції із сухоцвітів.
Особливо насиченим став День Землі. Діти навчалися сортувати відходи під час гри «Сортуй – не марнуй», дізнавалися більше про переробку, повторне використання матеріалів та важливість екологічної культури, а також брали участь у воркшопі «Апсайклінг – творчий підхід до використання відходів».
Особливо цінною стала зустріч з отцем Сергієм Довбою, референтом Екологічного Бюро УГКЦ, який провів пізнавальну лекцію «Відповідальність сучасної людини за наш спільний дім – Землю». Під час щирого й змістовного спілкування діти переглядали тематичні відеоролики, активно долучалися до обговорення, ділилися власними думками та міркували над тим, як навіть невеликі щоденні вчинки можуть зробити світ чистішим і кращим.
У STEM-лабораторії діти стали справжніми юними дослідниками: за допомогою таємного чорнила та природних барвників вони відкривали секрети природних фарб, проводили міні-дослід «Повітря навколо нас», досліджували властивості води, спостерігали за дивовижним шоу мильних бульбашок та створювали оригінальні вироби в техніці оригамі.
Цікавими та пізнавальними стали екскурсії до Державного природознавчого музею НАН України, історичним центром Львова, до оранжереї Стрийського парку, а також на учнівську навчально-дослідну земельну ділянку та до лабораторії закритого ґрунту КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», де вихованці поглибили свої знання про різноманіття живої природи та її багатства
Яскравими подіями школи були майстер-класи з виготовлення еко-свічок, акварельного живопису, аквагриму, пластилінографії, створення паперових квітів, оригамі та розпису гіпсового листочка гінкго.
Не менш захопливим став мистецький пленер на території дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка», де юні художники малювали на мольбертах мальовничі пейзажі, передаючи у своїх роботах красу довкілля.
Незабутні враження подарувала театралізована казкотерапія за мотивами «Лісової пісні». Діти із задоволенням перевтілювалися в образи Мавки, Лукаша, Русалки, Лісовика, дядька Лева, а також квітів, дерев і птахів, демонструючи свою акторську майстерність, творчість, уяву та любов до природи.
Родзинкою школи стало «спілкування» з тваринами контактного зоокуточка «Дружній до дітей» еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», що викликало у дітей справжнє захоплення та безліч позитивних емоцій.
Справжнім святом емоцій стала розважальна програма «Сузір’я талантів», під час якої діти демонстрували свої таланти. Протягом дня панувала зіркова атмосфера, діяли творчі майстерки, де учасники створювали справжні шедеври власноруч. Під час майстер-класу «Аквагрим» діти перевтілювалися в казкових героїв, а танцювальний флешмоб «Барви літа», який відбувся на території дендрологічного парку «Львівська Софіївка», подарував усім море драйву, ритму та позитиву. Вражаючим доповненням свята стало шоу мильних бульбашок, яке наповнило кожен куточок ЛОЦЕНТУМ сміхом і радістю.
Завершенням літньої школи стало створення лепбуку «Мої веселі літні екоканікули у ЛОЦЕНТУМ» та відеоролика, у якому діти поділилися своїми враженнями про найяскравіші події, нові знайомства та цікаві відкриття.
Літня профільна школа «Дивосвіт» вкотре підтвердила, що поєднання екологічної освіти, наукового пізнання, творчості та активного відпочинку створює найкращі умови для всебічного розвитку дітей. Тиждень, проведений у ЛОЦЕНТУМ, став для учасників джерелом нових знань, корисного досвіду, щирих емоцій, натхнення та справжньої дружби.
До нових зустрічей у ЛОЦЕНТУМ!