Обласний конкурс «Природа навколо нас»

На базі ЛОЦЕНТУМ (вул І.Франка, 133) об 15.00 год. 1 червня 2021 року відбудеться конкурс «Природа навколо нас».

Щорічно КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відзначає Міжнародний день захисту дітей та Всесвітньій день охорони навколишнього середовища.

З нагоди цих знаменних дат та з метою формування в учнівської молоді екологічної культури, розширення і популяризації екологічних знань, залучення школярів до мистецтва, виховання в них бережливого ставлення до природи.

До участі у конкурсі запрошуються діти віком від 4 до 15 років (І вікова категорія – діти 4-10 років; ІІ вікова категорія – діти 11-15 років).
Конкурс проводиться за номінаціями:
– Вироби з пластиліну «Персонажі казок» (І вік. категорія )
– Художній малюнок «Моя улюблена тваринка» (І-ІІ вік.кат.)
– Малюнок на асфальті «Нема ріднішої землі» (І-ІІ вік.кат.)
– Екологічна вікторина «Що? Де? Коли?» (ІІ вік. категорія )

Переможці конкурсу отримають дипломи департаменту освіти і науки Львівської державної адміністрації та подарунки від ЛОЦЕНТУМ.

Гості свята будуть мати змогу оглянути постійно діючу еколого-освітню виставку «Планета ЗОО» закладу, теплицю та навчально-дослідну земельну ділянку закладу.
Нагородою для організаторів стануть дитячі посмішки.

Конкурс «Первоцвіти просять захисту»

В КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» пройшов обласний конкурс «Первоцвіти просять захисту».

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин і їх відновлення шляхом вирощування на колекційних та присадибних ділянках; розвивати почуття відповідального ставлення до природи; формувати у підростаючого покоління екологічну культуру, навички природоохоронної роботи.

Цього року на конкурс надійшло понад 500 робіт школярів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. До вашої уваги кращі роботи конкурсу.

Форум юних екологів Львівщини «Дотик природи-2021»

20 травня КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів фінальний тур Форуму юних екологів Львівщини «Дотик природи-2021».

Форум відбувся у дистанційному форматі з використанням платформи Zoom. Небайдужі до проблем довкілля старшокласники закладів загальної середньої та позашкільної освіти області презентували власні дослідницько-експериментальні проекти у номінаціях: екологія, зоологія, ботаніка, гідробіологія та лісівництво.

Тематика науково-дослідницьких проектів була різноманітна: дослідження екологічного стану населених пунктів області, водойм, ґрунтів, повітря; дослідження впливу відходів з пластику і відпрацьованих батарейок на біотопи, утилізація вторинної сировини; вплив діяльності людини на лісові екосистеми та гніздування птахів; екологічні методи боротьби з шкідниками рослин; медоносні рослини лісових фітоценозів; дослідження шляхів відновлення тиса ягідного в Сколівських Бескидах тощо.

Найбільшу активність продемонстрували учасники із Золочівського, Львівського, Яворівського, Стрийського та Червоноградського районів.

Роботи старшокласників оцінювало фахове журі: Н.Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», доктор педагогічних наук (голова журі); М.Казимир, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук; В.Гончаренко, завідувач кафедри ботаніки, заступник декана біологічного факультету з навчально-методичної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат біологічних наук; Н.Панас, доцент кафедри екології та біології Львівського національного аграрного університету, кандидат біологічних наук; Т.Микітчак, старший науковий співробітник відділу популяційної екології Інституту екології Карпат, кандидат біологічних наук; В.Заячук, доцент кафедри ботаніки, деревинознавства і недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України, кандидат сільськогосподарських наук; А.Кийко, експерт ГО “Лісові ініціативи і суспільство”.

За рішенням фахового журі переможцями Форуму юних екологів Львівщини стали: Дячишин Андріана, вихованка гуртка «Юні лісівники» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (при Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 ім.Стефанії Вітрук) та Хомин Анастасія, учениця 10 класу Труханівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (номінація «Лісівництво»); Паньків Назарій, учень 9 класу НВК «ЗОШ ІІ ступенів – ліцей» м.Новояворівськ (номінація «Екологія»); Ігнатова Анна, учениця 11 класу НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» імені Маркіяна Шашкевича села Дуліби та Скритуська Катерина, учениця 11 класу Соснівської загальноосвітнньої школи І-ІІІ ступенів № 14 (номінація «Ботаніка»); Бамбурова Вікторія, учениця 10 класу Яворівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 (номінація «Гідробіологія»); Яцейко Анастасія, учениця 10 класу Підберізцівського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (номінація «Зоологія»).

Екологи-дослідники, які вибороли перші місця, будуть брати участь у Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи», який відбудеться 01-03 листопада ц.р. у м.Києві.