Донать свій час на захист кіберпростору!

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA»

Діяльність проєкту «BRAMA» направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Що ми пропонуємо учасникам:

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Донать свій час на захист кіберпростору!

Форум позашкілля Львівщини «Розвиток позашкілля – шлях до Перемоги»

22 вересня 2024 року у місті Лева відбувся ІІ обласний Форум позашкілля «Розвиток позашкілля – шлях до перемоги” за ініціативи Департамент освіти і науки Львівської ОДА.
Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді привітно зустрів учасників Форуму на різноманітних пізнавальних майданчиках локації «Екопростір відкритий для всіх».
Еколого-натуралістичний напрям презентували Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Червоноград, Станція юних натуралістів м. Стрия, Ліцей “Львівський” Львівської міської ради, Новояворівський краєзнавчий музей, Навчальний центр Мастак, Старицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва на території КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Відвідувачі поринули у цікаву мандрівку дендрологічним парком місцевого значення “Львівська Софіївка” КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», ознайомилися із видовим різноманіттям деревного, кущового та трав’янистого різноманіття. Біля верби японської кучерявої, висадженої у 2014 році на честь загиблих героїв Небесної сотні, вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув за волю України та виконали гімн Січових стрільців ” Ой у лузі червона калина”;
Учасники Форуму отримали позитивні емоції від «спілкування» із мешканцями контактного зоокуточка «Дружній до дітей» постійно діючої еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» та екзотичними тераріумними тваринами з колекції зоологічної виставки «Дитячий зоопарк» Львівського МДЕНЦ.
Гості із задоволенням оглянули чудову виставку поробок талановитих юннатів Львівщини, ознайомилися із діяльністю закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму області. Під час перегляду відеопрезентацій з приємністю смакували фіто чаями з лікарських рослин зборів НПП «Сколівські Бескиди», Карпат.
Експериментальним майданчиком для дослідників-початківців була локація «STEAM-лабораторія – світ інноваційних можливостей». Школярі ознайомилися із роботою електронного годинника на фруктовій батарейці, заміряли вміст нітратів в овочах та фруктах, вирощених на УНДЗД Центру та порівнювали їх з гранично допустимою нормою; досліджували вплив синтетичних миючих засобів на зелені водяні рослини; за допомогою рухомої моделі «Сонячна система» спостерігали рух планет, а також отримали багато цікавої інформації про нашу Сонячну систему.
Цікаво було на локації «Школа в природі», де в ігровій формі школярі вчились сортувати сміття правильно та брали участь у креативній екомайстерці зі створення листівок із сухоцвітів і вторинної сировини. Також за допомогою програми Flora Incognita діти навчилися визначати види рослин на навчально-дослідній земельній ділянці ЛОЦЕНТУМ.
Справжнім релаксом для всіх була локація «Еколенд», де діти із неймовірним захопленням поринули у світ яскравих екопригод та активного відпочинку. За допомогою гри, діти могли розвивати екологічні звички: сортувати відходи, очистити водойму від непотрібних предметів, а також порибалити. Родзинкою розваг стали мильні бульбашки – справжній антистрес для школярів.
Неймовірні враження та практичні вміння і навички відвідувачі отримали на локації «Творчий релакс», де брали участь у різноманітних креативних еко майстерках: «Солона акварель», «Флораріум – мінісад у банці», «Магніт із полімерної глини», «Яскраві коси з канекалоном», Аквагрим, “Рушничок на щастя”(Стація юних натуралістів м. Стрия). На майстер-класі рушничок був стилізований у вигляді листівки з міні-букетом із рослин-символів.
Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м.Червоноград презентував гурток «Природознавство крізь призму англійської мови» . Керівник гуртка Люта Анастасія показала, як можна зацікавити діток до вивчення природознавства, використовуючи ігри англійською мовою, а саме: складання слів без допомоги рук, та грою «Хто перший?».

Вчителі Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, Новояворівський краєзнавчий музей та Навчальний центр Мастак демонстрували виставку жанрів народного мистецтва: яворівську забавку, вибійку, вишивку яворівкою. Галина Мірецька проводила майстерку з розпису яворівської забавки, а Тетяна Корончевська вчила ліпити вироби з глини.
Надзвичайно цікавою та пізнавальною була презентація Ліцею “Львівський” Львівської міської ради на тему “Green Lab- коворкінг з вирощування мікрозелені”.
Під час Форуму педагоги ЛОЦЕНТУМ організували благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. Експонатами на ярмарку були дитячі поробки: екосумки, картини, вироби із бісеру, вироби із природного матеріалу, тощо. Під час ярмарку пройшла благодійна лотерея, лотом на якій став комплект прикрас ручної роботи педагога ЛОЦЕНТУМ Василини Семенюк. Дякуємо усім небайдужим за активність та підтримку. Разом робимо все, що можемо, задля нашої перемоги.
Родзинкою для відвідувачів була тематична осіння фотозона, створена педагогами ЛОЦЕНТУМ, яка викликала радість і захоплення, а найголовніше – гарні світлини на згадку.
Дякуємо Богу та ЗСУ за мирне небо і можливість навчати та навчатись!
#Розвиваємо_Позашкілля_разом!!!

#День_відкритих_дверей_ЛОЦЕНТУМ

15 вересня 2024 року КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» гостинно відчинив двері для активних і творчих дітей міста Лева та області, які прагнуть пошуку нового, цікавляться природничими науками, хочуть дбати про довкілля, фантазувати, мріяти та веселитись.
Відвідувачі поринули у цікаву мандрівку дендрологічним парком місцевого значення “Львівська Софіївка” ЛОЦЕНТУМ, отримали позитивні емоції від «спілкування» із екзотичними тваринками еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО», були дослідниками-початківцями на цікавому занятті у STEM- лабораторії.
Незабутні враження школярі отримали на локації «Творчий релакс», брали участь у майстерках «Паперова магія» та «Чарівний світ намистин». Педагоги розкривали таємниці паперового мистецтва, навчали юних відвідувачів перетворювати звичайні аркуші паперу на витончені шедеври та створювати свій неповторний іменний браслет із намистин. Креативним також був майстер-клас «Аквагрим» від вихованців, що додало яскравості та позитиву усім гостям.
ЛОЦЕНТУМ об′єднав відвідувачів оригінальною квітковою фотозоною. На локації «Школа в природі» кожен спробував бути справжнім екологом, граючи в гру «Сортуємо сміття правильно» та «Чиста планета».
Щиро вдячні нашому партнеру Зоопарк “Лімпопо” / Zoo “Limpopo” Меденичі, що люб’язно надали безкоштовні квитки – це було чудовою мотивацією для школярів грати в еко ігри.
Справжнім відкриттям була локація «Еколенд», де діти з неймовірним захопленням поринули у світ яскравих еко пригод та активного відпочинку: були юними архітекторами, будівельниками, спортсменами, артистами, тощо та весело і цікаво проводили час.
Надзвичайно цікавою була презентація та виставка Ліцей “Львівський” Львівської міської ради який презентував свої досягнення по вирощуванню «Green Lab – коворкінг з вирощування мікрозелені». Щиро дякуємо за ваш досвід та можливість посмакувати вітамінною мікрозеленню.
Педагоги ЛОЦЕНТУМ також організували благодійний ярмарок на підтримку Збройним Силам України. Експонатами на ярмарку були дитячі поробки: екосумки, картини, вироби із бісеру, вироби із природного матеріалу, прикраси ручної роботи, тощо. Дякуємо усім відвідувачам за активність та підтримку. Маленькими кроками до нашої спільної Перемоги!
Родзинкою заходу було частування дітей морозивом, яким щедро поділився львівський холодокомбінат ЛІМО , за що ми їм щиро вдячні.
Дякуємо Богу та Збройним Силам України за мирне небо над головою та можливість дарувати дітям радість.
Записатися у безкоштовні гуртки ЛОЦЕНТУМ можна безпосередньо у нас або за посиланням:

ФОРМА ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ

Наша адреса: м.Львів, вул. Івана Франка,133,
КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»

День відкритих дверей у ЛОЦЕНТУМ!

15 вересня з 11:00 до 16:00 КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” проводить День відкритих дверей. Це чудова нагода поринутити у чарівний світ тваринного і рослинного світу, помандрувати дендрологічний парком місцевого значення “Львівська Софіївка” ЛОЦЕНТУМ, поекспериментувати у STEAM-лабораторії, “поспілкуватись” із тваринками контактного зоокуточка “Дружній до дітей, створити оригінальні поробки своїми руками, ознайомитись із гуртками нашого Центру та креативно провести свій час.

Чекаємо на Вас!