Заходи до Дня безпечного інтернету

У межах відзначення Дня безпечного інтернету педагоги КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провели для вихованців гуртків тематичні заходи, спрямовані на формування навичок безпечного та відповідального використання Інтернету, захисту дітей і молоді в цифровому середовищі, протидії кібербулінгу, онлайцн-шахрайству, дезінфрормації та небезпечному контенту.
Нінель Хом’як провела для вихованців гуртка «Квітникарство» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при Лопушницькій гімназії Хирівської міської ради Самбірського району годину спілкування на тему: «Онлайн без небезпек: думай, перевіряй, захищайся». Під час заходу школярі обговорили правила безпечного користування інтернетом, дізналися, як розпізнавати фейкову інформацію та як убезпечити свої персональні дані.
Майя Нурко для вихованців гуртка «Охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при гімназії с. Боляновичі Шегинівської сільської ради Яворівського району провела виховну годину «Кібербезпека». Діти ознайомилися з основами кібергігієни, правилами створення надійних паролів та алгоритмом дій у разі виникнення онлайн-загроз.
Проведені заходи сприяли підвищенню обізнаності юннатів щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі та формуванню відповідального ставлення до використання інтернет-ресурсів.
24 лютого Ігор Васильєв, інженер-електронік КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», провів лекцію працівникам закладу щодо протидії онлайн-шахрайству, безпечного використання мобільних пристроїв та ресурсів мережі Інтернет.
Під час навчання учасники дізнались про типові шахрайські схеми з використанням кол-центрів, а також отримали рекомендації щодо захисту персональних даних під час користування платіжними додатками, соціальними мережами та месенджерами. Зокрема, було акцентовано увагу на застосуванні двофакторної автентифікації як надійного методу захисту облікових записів, що передбачає підтвердження особи за допомогою двох різних факторів: знання пароля та наявності фізичного пристрою (телефон, код або ключ безпеки).
Особливу увагу було зосереджено на заходах протидії фішинговим атакам та методах їх розпізнавання.

Промоматеріали, присвячені Дню безпечного інтернету, доступні за посиланням: https://diia.link/r/p4086.І

Інформаційні та методичні матеріали розміщені на платформі Єдиного державного вебпорталу цифрової освіти «Дія.Освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/safer-internet).

Міжнародний день полярного ведмедя

27 лютого у світі відзначається Міжнародний день полярного ведмедя — день, покликаний привернути увагу до збереження одного з найвеличніших мешканців Арктики.
З нагоди цього дня для вихованців гуртка «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, керівниця гуртка Олександра Келембет, провела тематичне заняття, під час якого вихованці дізналися багато цікавих фактів про полярних ведмедів. Діти з’ясували, що ці тварини потребують особливої уваги суспільства та охорони.
Юні художники із захопленням малювали білих ведмедів, передаючи у своїх роботах красу та велич цих тварин. Також діти взяли активну участь у пізнавальній вікторині, продемонструвавши допитливість і небайдужість до світу природи.
Неможливо не захоплюватися красою та величчю білих ведмедів — господарів холодних арктичних просторів.

Обласний челендж-марафон «Допоможи пернатим друзям взимку»

🎉З ініціативи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся обласний челендж-марафон «Допоможи пернатим друзям взимку», до якого долучилися заклади загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти міста Лева та області і всі небайдужі.
🌿В межах челенджу учасники створювали креативні еко-годівнички з вторинної сировини, розміщували їх на територіях закладів освіти, у парках, скверах, біля домівок; регулярно підгодовували птахів, дотримуючись правил безпечної та корисної підгодівлі; фіксували результати спостережень; готували фото- та відеоматеріали про важливість допомоги птахам узимку та правила їх підгодівлі;
Результати спостережень, фото- й відеоролики учасники розміщували на Facebook-сторінці закладів освіти з хештегами #Челендж_марафон #Допоможи_пернатим_друзям_взимку #ЛОЦЕНТУМ.
✅У екологічному челенджі взяли участь: Гімназія № 6 м. Стебник, Підберізький ліцей, Тейсарівська гімназія, СЗШ № 22 м. Львова, Дмитрівський НВК, Колодрубівський ЗДО «Мрія», Верхньобілківський ЗЗСЩ І-ІІІ ступенів, Переможненський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Андрія Халака, Початкова школа «Світанок» ЛМР, ліцей № 51 ім. Івана Франка ЛМР, Дублянський опорний ліцей імені Героя України Анатолія Жаловаги, Завадківський ОНЗЗСО І-ІІІ рівнів, Кам’янобрідський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Петра Андрусіва, ліцей № 75 імені Лесі Українки ЛМР, ЗЗСО І-ІІІ ступенів та ДО с. Пикуловичі, гурток «Еко Стиль» при Стрийській гімназії № 4, Старицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, Народний дім та бібліотека с. Нагачів, школа № 77 з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності, Прилбицький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького, ЗЗСО І – ІІІ ступенів сщ. Запитів, Лозинський ЗЗСО І-ІІ ступенів, ліцей с. Стрілки, Жидачівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2, Вороблячинська гімназія імені Героя України Віталія Коцюби, КЗ ЛОР «Самбрська спеціальна школа «Берегиня», Черлянивський ЗДО, ЗДО «Казка» м. Добромиль, ЗДО «Ягідка» Журавненської селищної ради, ЗДО № 1 Кам’янка-Бузької міської ради, Стрийська міська станція юних натуралістів.
✅Також до челенджу-марафону «Допоможи пернатим друзям взимку» долучилися вихованці гуртів КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»: «Охоронці природи» при Арламівськоволянській гімназії, «Природознавство для дошкільників» при ДНЗ № 38 м. Львова, «Природа рідного краю» при БНРЦ «Довіра», «Природа, фантазія, творчість» при СЗШ № 96 м. Львова, «Охоронці природи» при Глинському ЗЗСО І–ІІІ ступенів, «Природа, фантазія, творчість» при КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.-І. Антонича», «Горщечкові рослини» при Плугівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Золочівської ТГ, «Яворівська забавка», «Художники-анімалісти».
✅В рамках челенджу-марафону педагоги ЛОЦЕНТУМу провели тематичний воркшоп «Пташина їдальня у ЛОЦЕНТУМ» для учнів ліцею «Оріяна» ЛМР.
🌿Челендж став не лише творчим марафоном, а й важливою екологічною ініціативою, яка об’єднала учнів, педагогів та батьків навколо спільної доброї справи.
💗Разом ми допомогли птахам пережити холодну пору року та зробили ще один крок до формування екологічно свідомого покоління.
🤗Дякуємо всім небайдужим, що долучилися до челенджу-марафону та підтримали ініціативу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Підсумки екологічного челенджу «Моя екологічна дія сьогодні – чисте довкілля завтра»

🌿Друзі, оголошуємо підсумки екологічного челенджу «Моя екологічна дія сьогодні – чисте довкілля завтра».🌿
Усі Ваші лайки-вподобайки підраховано👌
🎊КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щиро дякує учасникам закладів загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти, які активно долучилися до екологічного челенджу «Моя екологічна дія сьогодні – чисте довкілля завтра».🌿
🤗Надзвичайно приємно відзначити високу активність екологічно свідомих дошкільнят та учнівської молоді Львівщини. На Facebook-сторінці Центру з хештегом #Моя_Екологічна_Дія_ЛОЦЕНТУМ було презентовано 34 креативні та змістовні відеоролики про добрі справи для природи, цікаві екоідеї, приклади дбайливого ставлення до довкілля та формування корисних екозвичок.🌱
🎉ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ:
🏆Гран-прі – учні 3 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів смт. Нижанковичі Добромильської міської ради (відео «Екодія сьогодні – чиста планета завтра»), класний керівник Ірина Войтович.
🥇І місце – учні 5-12 класів Жовківського БНРЦ «Злагода», вчитель географії Юлія Добросинець.
🥈ІІ місце – Бонк Юлія, учениця 8 класу Арламівськоволянської гімназії, (відео «Дій сьогодні – збережи завтра!»), вчитель біології Оксана Іванейко.
🥉ІІІ місце – Дмитраш Марта, ученицю 10-А класу Жовківського ЗЗСО I-III ступенів № 3, (відео «Діємо зараз – на майбутнє»).
✔В екочеленджі взяли участь: Сидір Ксенія, Кравчишин Христина, учениці 10-А класу опорного ЗЗСО І–ІІІ ступенів м. Хирів; Москалюк Вікторія, Надєждина Богдана, Нуждак Марина, учні Нетішинського професійного ліцею; учні 5-А класу ЗЗСО І–ІІІ ступенів смт. Запитів (вчитель – Тетяна Ткач); Сарапіна Наталія, учениця 10 класу, Желєзняк Ілля, учень 10 класу Львівського технологічного ліцею; Свищ Соломія, учениця 7-В класу Івано-Франківського ЗЗСО І–ІІІ ступенів імені Івана Франка (вчитель Оксана Ольшанська); проєкт “Автоматична поїлка для домашніх тварин» під керівництвом Віктора Колдуна; Мурська Анна, Николин Вікторія, учениці 6-А класу Стрийської гімназії № 4; Горбата Вероніка, Борщевська Яна, учениці 7-А класу Стрийської гімназії № 4; Перун Єлена, учениця 7-В класу Івано-Франківського ЗЗСО І–ІІІ ступенів імені Івана Франка (вчитель Оксана Ольшанська); Лазурко Оксана, учениця 7-В класу Івано-Франківського ЗЗСО І–ІІІ ступенів імені Івана Франка (вчитель Оксана Ольшанська); Стадник Юстина, учениця 7-В класу Івано-Франківського ЗЗСО І–ІІІ ступенів імені Івана Франка (вчитель Оксана Ольшанська); Горбата Вероніка, учениця 7-А класу Стрийської гімназії № 4; Дячишин Надія, Білінська Марія, учениці Сколівського ЗЗСО І–ІІІ ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук (наставник – Ольга Ільницька); вихованці гуртка «Я – блогер» Буського БДЮТ (керівниця Анна Дацко); вихованці ЗДО № 3 м. Кам’янка-Бузька (вихователь Наталія Ханас), учні 7 класу Годинівської гімназії (керівники Оксана Павелко, Ярина Шийка); учні 4-А класу Старицького ЗЗСО І–ІІІ ступенів ім. Юрія Костіва (класний керівник Марія Карвацька), вихованці ЗДО № 129 ЛМР ( вихователь Світлана Гладун); учні 2 класу Великогорожаннівського ЗЗСО І–ІІІ ступенів (класний керівник Оксана Сенів); учні 5 класу Либохорівського ЗЗСО І–ІІ ступенів , ( класний керівник Оксана Мечержак); учні Підгородецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
✔Також підтримали екочелендж вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»:
Кудрич Вікторія, вихованка гуртка «Основи біології» при Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка (керівниця гуртка Оксана Ольшанська); вихованці гуртка «Природа рідного краю» при КЗ ЛОР НРЦ «Мрія» (керівниця гуртка Ірина Втерковська); Безручко Степан вихованець гуртка «Охоронці природи» при Великомостівському ліцеї (керівниця гуртка Любов Безручко); вихованці гуртка «Охоронці природи» при Крушельницькому ЗЗСО І–ІІ ступенів (керівниця гуртка Галина Лепісевич); вихованці гуртка «Охоронці природи» при Арламівськоволянській гімназії (керівниця гуртка Конюховська); вихованці гуртка «Природознавство для дошкільників», який працює на базі ЗДО № 169 «Любисток» (керівниця гуртка Втерковська); Анна Семчишин, Софія Жак, вихованки гуртка «Квітникарство» при Варязькій ЗШ І-ІІІ ступенів (керівниця гуртка Надія Кріцак); вихованці гуртка «Квітникарство» при Лопушницькій гімназії (керівниця гуртка Нінель Хом’як).
🏆Переможці екочеленджу отримають Дипломи КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» та подарунки. Адміністрація закладу обов’язково зв’яжеться із переможцями для уточнення деталей!
📢Увага, на учасників екочеленджу чекає приємна несподіванка від Центру – безкоштовна пізнавальна екскурсія еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО».
⬇️Деталі можна дізнатися за телефоном: +380 322 764 607.
Запрошуємо в ЛОЦЕНТУМ за адресою: вул. Івана Франка,133.
🤗Щиро дякуємо всім за активність, творчість, небайдужість та вагомий внесок у формування екологічної культури! Ви довели, що екологічна культура починається з особистої дії. Окрема подяка всім, хто підтримував учасників – коментував, поширював дописи та ставив лайки-вподобайки ❤️
🌿Ваша активність ще раз підтверджує: екологічні зміни починаються з маленьких кроків.
До нових екопроєктів!

День незламності України

🇺🇦 День незламності. Чотири роки боротьби… Вихованці гуртків “Природа рідного краю” КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” при Задільському ЗЗСО І-ІІ рівнів Стрийського району (керівниця гуртка Галина Бабінець), “Квітникарство” при Лопушницькій гімназії (керівниця гуртка Нінель Хом’як) взяли участь у заходах до четвертої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Діти переглянули тематичні презентації, у яких згадали хронологію подій від 24 лютого 2022 року, подвиги українських Захисників і Захисниць, історії мужності мирних жителів та приклади неймовірної єдності нашого народу.
🌳 Особливо зворушливим став символічний захід — «Дерево пам’яті». На його гілках з’явилися ангелики зі словами вдячності, побажаннями миру та Перемоги. Кожен ангелик — це пам’ять, біль і водночас віра.
Також у храмі Пресвятої Богородиці діти щиро молилися за українських воїнів, за їхню силу й незламність, за мир та якнайшвидше закінчення війни. У тиші храму кожен просив у Пресвятої Богородиці захисту для тих, хто сьогодні боронить нашу землю.
Після спільної молитви гуртківці відвідали могили полеглих Героїв.
Пам’ятаємо. Молимося. Віримо в Перемогу. 🇺🇦

Захід пам’яті «Україна: чотири роки незламності»

24 лютого для вихованців гуртка “Основи екологічних знань» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”,Наталія Ткачик, керівниця гуртка провела захід пам’яті «Україна: чотири роки незламності» — година глибоких роздумів, вдячності та усвідомлення ціни нашої свободи.
Під час заходу юннати згадали події повномасштабного вторгнення, говорили про мужність українських воїнів, волонтерів, медиків і всіх, хто щодня наближає Перемогу. Окрему увагу приділили героїзму оборонців міст-героїв — Маріуполь, Бахмут, Херсон, Харків.
Присутні вшанували пам’ять загиблих захисників і мирних жителів хвилиною мовчання. Ця тиша стала символом болю, вдячності та незламності українського народу.
Такі заходи формують у молоді патріотизм, відповідальність і розуміння того, що майбутнє України залежить від кожного з нас. Пам’ятаємо. Єднаємося. Перемагаємо.

Маленькі кроки до великих відкриттів!

📢КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» у лютому–березні 2026 року проводить заочний (відбірковий) тур обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». Це унікальна можливість для дітей, які вже сьогодні досліджують світ природи, ставлять запитання і знаходять власні відповіді.🌱
🎉Запрошуємо допитливих, креативних та наполегливих учнів 9-11 років закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які:
✅захоплюються природничими науками;
✅проводять власні спостереження і дослідження;
✅прагнуть поділитися своїми відкриттями.
‼️Поспішайте! Дедлайн – 16 березня 2026 року!
Для участі необхідно надіслати:
✔заявку;
✔тези (опис) вашої дослідницько-експериментальної роботи.
⬇️Конкурсні матеріали надсилати на електронну адресу: lesya.boyko@locentum.com.ua.
🔍Саме сьогодні може розпочатися ваш шлях до великих наукових відкриттів!

Маленькі кроки до великих відкриттів!

📢КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» у лютому–березні 2026 року проводить заочний (відбірковий) тур обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». Це унікальна можливість для дітей, які вже сьогодні досліджують світ природи, ставлять запитання і знаходять власні відповіді.🌱
🎉Запрошуємо допитливих, креативних та наполегливих учнів 9-11 років закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які:
✅захоплюються природничими науками;
✅проводять власні спостереження і дослідження;
✅прагнуть поділитися своїми відкриттями.
‼️Поспішайте! Дедлайн – 16 березня 2026 року!
Для участі необхідно надіслати:
✔заявку;
✔тези (опис) вашої дослідницько-експериментальної роботи.
⬇️Конкурсні матеріали надсилати на електронну адресу: lesya.boyko@locentum.com.ua.
🔍Саме сьогодні може розпочатися ваш шлях до великих наукових відкриттів!

День памʼяті Героїв Небесної Сотні

🕯️ День памʼяті Героїв Небесної Сотні 🕯️
Вихованці гуртка ” Основи біології” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка ( керівниця гуртка Оксана Ольшанська) вшанували памʼять Героїв Небесної Сотні.
Учні вшанували полеглих хвилиною мовчання та прикрасили шкільний простір паперовими ангеликами як символом світлої памʼяті, вдячності та шани!
Памʼятаємо. 🕯️
Єднаємось. 🕯️
Не забуваємо. 🕯️