Вихованці ЛОЦЕНТУМ – учасники Всеукраїнських GLOBE Ігор-2021

З 15 до 17 червня 2021 року вихованці гуртка «Юні лісівники» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», який працює на базі Бірченської ЗОШ І-ІІ ст. – філії опорного Великолюбінського ЗЗСО І-ІІІ ст., (кер. Семенюк В.Д.) у форматі онлайн взяли участь у Всеукраїнських GLOBE Іграх-2021. Школярі відвідували лекції провідних науковців України, виконували практичні завдання та гру-вікторину. За результатами роботи за програмою GLOBE учасники ігор підготували постерну презентацію.

Добігає до завершення робота нашої літньої школи «Дивосвіт»

Вихованці КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» із захопленням взяли участь у майстер-класі з фотомайстерності, який провела керівник гуртка «Юні фотонатуралісти» Марія Піх. Вона розкрила дітям практичні таємниці майстерності та продемонструвала роботу фотографа з моделлю (об’єктом) під час фото-зйомки.

Той, хто навчився бачити красу природи у найменших її деталях, уже ніколи не зможе їй нашкодити. До вашої уваги фотороботи талановитих вихованців нашого ЛОЦЕНТУМ. Кожна світлина – неповторне диво.

Для дітей провела заняття «Дослідження якості питної води» методист ЛОЦЕНТУМ Оксана Корнацька, на якому вихованці Центру досліджували якість води з джерела, криниці та водопроводу на вміст шкідливих речовин. Найчистішою виявилася вода з водопроводу.

Завершилася сьогодні робота літньої школи «Дивосвіт» екскурсією в Стрийський парк – один з найгарніших парків Львова. Діти любувалися його мальовничими краєвидами, озером з лебедями, цікавими пам’ятниками, багатою колекцією рослин: екзотичниими деревами, кущами з різних частин світу.

Школа «Дивосвіт» продовжує роботу

Сьогодні день літньої школи розпочався з улюбленого заняття наших вихованців – це майстер-клас з бісероплетіння. З бісеру можна зробити все, що душі завгодно! Це можуть бути різні браслети, кольє, намиста, сережки, квіти. Вироби дітей стають авторськими, дизайнерськими, набувають неповторної індивідуальності.

Вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» стали акторами у театралізованому дійстві за мотивами казки «Ріпка». Діти розділили між собою ролі героїв та під час читання казки демонстрували ті події, про які йшлося у ній.

В перервах між заняттями рухливі ігри на свіжому повітрі дітлахи обожнюють.

Завешився день літньої школи малюнком на асфальті «Квітуча Україна».

Літня школя «Дивосвіт»

Третій день роботи школи розпочався на свіжому повітрі території КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Для вихованців творчих учнівських об’єднань сьогодні педагоги Центру провели: вікторину «Загадковий світ природи», колективний малюнок на полотні «Моя Україна», майстер-клас з виготовлення квітів із гофрованого паперу «Солодка квіточка» та рухливі ігри на повітрі.

В рамках школи Дивосвіт педагоги реалізовують Міжнародний Польсько-український проєкт про Цілі сталого розвитку, використовуючи матеріали, надані організаторами. Увагу вихованців вже концентрували на декількох цілях: відповідальне споживання та сталий розвиток, гендерна рівність, а також мир та справедливість. Діти слухають казки та виконують завдання, передбачені проєктом.

Засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків еколого-натуралісичного напряму

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” в режимі онлайн проведено засідання обласного методичного об’єднання керівників гуртків квітково-декоративного та декоративно-ужиткового профілю закладів позашкільної освіти еколого-натуралісичного напряму. Тема заходу: “Формування творчої компетентності вихованців в умовах закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму”.

Про естетичне ставлення до природи через вивчення квітково-декоративних рослин на заняттях гуртків «Юні квітникарі», «Кімнатне квітникарство» та «Флористика і фітодизайн інтер’єрів» розповіла Хрущ Людмила Володимирівна, керівник гуртків Стрийської міської станції юних натуралістів. Під час презентації «Проєктна діяльність в гуртках «Дендрологія з основами озеленення» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» Солтисік Наталія, керівник гуртків, зупинилася на формуваннях творчих компетентностей вихованців під час розробки і практичної реалізації проєктів з ландшафтного дизайну та озеленення територій закладів освіти. Данилович Ірина Євгеніївна, керівник гуртків Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру поділилася досвідом роботи з поповнення навчальних ботанічних колекцій закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму та представила презентацію.

Цікавим був майстер-клас «Виготовлення витинанки із зображенням звірів та птахів», який провела Олександра Келембет, керівник гуртків ЛОЦЕНТУМ. Присутні ознайомилися з витинанками як видом давньослов’янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва, їх видами, призначенням, історією виникнення. Учасники заходу самостійно виготовили паперову витинанку із зображенням тварин.

В КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» стартувала щорічна літня школа «Дивосвіт»

Літо – це період, коли діти мають змогу наповнити своє життя цікавими зустрічами, пізнавальними заняттями, коли появляється унікальна можливість розвитку їх творчих здібностей, уподобань; можливість з користю провести змістовне довкілля.

Для вихованців творчих учнівських об’єднань КЗ ЛОР «Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр» перший день роботи школи розпочався із заняття-тренінгу «Давайте познайомимось».

Для дітей педагоги Центру провели: заняття-тренінг; екскурсію еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО»; ознайомлення з рослинами на навчально—дослідній земельній ділянці, в теплиці; майстер-клас з витинанки та рухливі ігри на свіжому повітрі.

Нагородження педагогів ЛОЦЕНТУМ

8 червня 2021р. у департаменті освіти і науки ЛОДА відбулося нагородження працівників закладів позашкільної освіти Львівщини еколого-натуралістичного напряму відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

З вітальним словом до педагогів-позашкільників звернулися директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска та директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Михайло Казимир.

Серед нагороджених і педпрацівники ЛОЦЕНТУМ.

Грамотою МОН нагороджені:

  • Кульчицька Ольга Іванівна – заступник директора з навчально-виховної роботи;
  • Дендюк Наталя Іванівна – методист;
  • Валах Ірина Ігорівна – керівник гуртків;
  • Солтисік Наталія Миколаївна – керівник гуртків.

Подяки МОН отримали:

  • Келембет Олександра Володимирівна – керівник гуртків;
  • Медведєва Оксана Володимирівна – керівник гуртків.

Відзнаками Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджені:

  • Матющенко Галина Вікторівна – завідувачка організаційно-методичного відділу;
  • Федорович Андрій Михайлович – завідувач відділу біології та екології;
  • Малиш Галина Ярославівна – керівник гуртків;
  • Чапак Тарас Борисович – керівник гуртків.

Вітаємо педагогічних працівників і зичимо подальших успіхів!

Свято дитинства в КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначається радісне свято – День захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української дітвори, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

Сьогодні, як і кожного року, комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» для дітей міста та вихованців Центру провів обласний конкурс «Природа навколо нас», приурочений Міжнародному дню захисту дітей.

Конкурс проводився за номінаціями:

  • Вироби з пластиліну «Персонажі казок»
  • Художній малюнок «Моя улюблена тваринка»
  • Малюнок на асфальті «Нема ріднішої землі»
  • Екологічна вікторина «Що? Де? Коли?»
  • Переможці конкурсу отримали дипломи департаменту освіти і науки Львівської державної адміністрації та подарунки від Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

    Гості свята мали змогу оглянути постійно діючу еколого-освітню виставку «Планета ЗОО» закладу, теплицю та навчально-дослідну земельну ділянку закладу.

    Подорож до Країни Дитинства завершився щасливими дитячими посмішками. Бажаємо усім діткам рости здоровими, добрими, талановитими, завжди усміхненими та впевнено дивитись у майбутнє! Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

    1 червня – Міжнародний день захисту дітей

    Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії.

    Саме в дітях вбачаємо продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

    Цей день – це не тільки голосні та веселі свята для малечі, а й нагадування суспільству про необхідність поважати права дитини, що є умовою для формування справедливого, гуманного соціуму, добробуту в ньому.

    Вихованці гуртків «Природа рідного краю», «Природа, фантазія, творчість», «Флористика і фітодизайн інтер’єру» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичного центру учнівської молоді», які працюють на базі Стричівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва Новояворівської міської ради, долучилися до Всеукраїнського юннатівського челенджу приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей.

    Довідково

    Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.

    ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

    В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.