Андріївські вечорниці: відроджуємо та популяризуємо українські традиції разом!
Місяць: Листопад 2025
День пам’яті жертв Голодоморів
Вихованці гуртка «Основи екологічних знань» КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” при Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ст №2 імені Стефанії Вітрук (керівниця гуртка Наталія Ткачик) та «Дендрологія з основами озеленення» КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”, який працює на базі ліцею імені Героїв Крут (керівниця гуртка Наталя Солтисік) провели заходи пам’яті, присвячені жертвам Голодоморів в Україні. Юннати переглянули відеоматеріали про події 1933 року, документальний фільм «Тінь» про трагічні сторінки історії народу , ознайомилися зі свідченнями очевидців та історичними фактами, які й досі болять кожному українцю.
Діти замислились над значенням людської гідності, свободи, права на життя та цінністю пам’яті, яка передається від покоління до покоління. Наприкінці заняття вшанували пам’ять мільйонів загиблих хвилиною мовчання та запалили символічні свічки скорботи.
Пам’ятаємо. Схиляємо голови. Не забуваємо.
«ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – ЩОДНЯ, БЕЗ ВИХІДНИХ».
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ – ЩОДНЯ, БЕЗ ВИХІДНИХ».
„Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була…”
Саме з цих слів розпочалося заняття гуртка «Дендрологія з основами озеленення», що працює на базі ліцею імені Героїв Крут (керівниця гуртка Наталя Солтисік).
Заняття проходило у Музеї Слави ліцею, і його головною метою стало виховання патріотизму та формування громадянської позиції.
Педагог нагадала юннатам, якою ціною українці виборюють свою європейськість; розповіла про Майдан, Небесну Сотню та жахіття сьогоднішньої війни.
Пам’ять Героїв Майдану та всіх, хто віддав життя за майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання. Завершили заняття Гімном України.
Слава Україні! — Героям Слава!
День Гідності та Свободи – не просто день у календарі, про який забуваєш, відірвавши календарний аркуш. Це день, коли згадуємо вже пройдений шлях боротьби за найвищі цінності, які не маємо права втратити, – Гідність і Свободу.
Кожний день воїна «на нулі», коли ворог вкотре отримує відсіч, є Днем Гідності та Свободи. Кожний день, коли донатимо на ЗСУ, волонтеримо, підтримуємо тих,
хто у скруті; коли сумлінно працюємо на розвиток України – є Днем Гідності та Свободи. І день нашої перемоги буде днем Гідності та Свободи!
Організатор: Національний музей Революції Гідності.
Партнер: Український інститут національної пам’яті
Матеріали доступні за посиланням:
Вітаємо призерку конкурсу «Моя екологічна історія»
Конкурс екологічних відео «Моя екологічна історія» #EkoStoryLODA»
Вітаємо Бонк Юлія, вихованку гуртка «Охоронці природи» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» при Арламівськоволянській гімназії (керівниця гуртка Тетяна Конюховська) з отриманням відзнаки у конкурсі екологічних відео “Моя екологічна історія”.
Бажаємо подальших перемог!
Всеукраїнська акція “Запали свічку”
STEM: від дослідження до творчості
«STEM – від дослідження до творчості»: професійний розвиток вчителів біології та заступників директорів з НВР Новояворівської громади.
17 листопада 2025 року розпочався новий етап співпраці між ЦПРПП Новояворівської міської ради та комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
З метою підвищення професійної майстерності вчителів біології та заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі «ЛОЦЕНТУМ» відбувся навчальний семінар-практикум «STEM: від дослідження до творчості».
Захід організовано спільно із «Центром професійного розвитку педагогічних працівників» Новояворівської міської ради.
Атмосфера заходу була сповнена доброзичливості, творчості та професійного ентузіазму.
Учасники семінару занурилися у світ сучасних досліджень і технологій, працюючи на кількох змістових локаціях ЛОЦЕНТУМ:
«STEM – світ інноваційних можливостей». Наталя Дендюк, методистка КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» продемонструвала можливості STEM-лабораторії та сучасні інструменти, які роблять навчання діяльнісним і практикоорієнтованим. Педагоги мали нагоду ознайомитися з лабораторним обладнанням, інтерактивними методами навчання та прикладами STEM-завдань.
Еколого-освітня виставка «Планета ЗОО». На педагогів чекала справжня анімалотерапія. «Спілкування» з мешканцями контактного зоокуточка «Дружній до дітей» подарувало щирі емоції та гарний настрій на весь день.
Дендролоічний парк місцевого значення «Львівська Софіївка» ЛОЦЕНТУМ. Під час прогулянки дендрологічним парком педагоги мали змогу побачити рідкісні й вражаючі рослини – Магнолію Суланжа, Тюльпанове дерево та Гінкго білоба. Ця екскурсія стала цінним доповненням до ботанічних знань і розширила бачення застосування природничого матеріалу на уроках.
Теплиця-оранжерея. Педагоги поринули у світ тропічної та субтропічної рослинності, а за допомогою застосунку Flora Incognita вдосконалили навички їх визначення та використовування цифрових інструментів на уроках біології.
Квіткова майстерня «Мінісад у банці». Учасники ознайомилися з основними принципами створення та догляду за флораріумами й власноруч створили оригінальні та неповторні природні композиції під склом. Кожен «мінісад» став унікальним втіленням фантазії, естетики та любові до природи.
Щиро дякуємо директорці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Новояворівської міської ради. Абатурові Іванні Іванівні за співпрацю, учасникам за професіоналізм активність та прагнення розвивати сучасну природничу освіту.
Разом ми будуємо якісну STEM-освіту, що надихає!
До нових зустрічей у ЛОЦЕНТУМ!
Семінар-практикум «Школа та екоцентри: партнерство у формуванні екологічної культури учнівства”
Екоосвітній простір, натхнення і творчість: семінар-практикум для вчителів біології Сокальської територіальної громади.
12 листопада 2025 року на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся навчальний семінар-практикум «Школа та екоцентри: партнерство у формуванні екологічної культури учнівства” для вчителів біології Сокальської територіальної громади.
Захід організовано спільно з Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Цей день став по-справжньому продуктивним та атмосферним: об’єднав нові знайомства, екоідеї, практичні рішення й творчі інсайти.
Семінар розпочався у затишному «зеленому класі» ЛОЦЕНТУМ.
Марія Лазорко , старша викладачка природничо-математичної освіти ЛОІППО створила теплу атмосферу за допомогою вправи «Дерево очікувань» та креативних «криголамів» для знайомства.
Іра Валах, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», відкрила для учасників зелений простір дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка». Розповіла про різноманіття зелених насаджень, що зростають у Центрі та наголосила на важливій ролі природних локацій у формуванні екологічної свідомості учнів.
Приємно відзначити, що учасниками семінару також були інспектори відділу зв’язків з громадськістю Патрульна поліція Львівської області – Анна Ганущак та Марія Юзефів. Вони презентували напрями профілактичної роботи зі школярами та педагогами області, що стало важливим доповненням до екоосвітнього контексту заходу.
У своїй доповіді Марія Лазорко представила сучасні підходи до екологічної освіти та запропонувала ідеї співпраці. Викладачка акцентувала увагу на інтерактивних формах роботи: навчально-просвітницьких проєктах, тематичних уроках і лекціях, екологічних квестах, вікторинах, тематичних тижнях, екочеленджах. Марія Степанівна наголошувала на важливості Екоцентр Лоцентум як навчальної бази для проведення практичних робіт з біології, екскурсій, для уроків просто неба. Також підкреслила важливість організації квестів на території екоцентру під керівництвом фахівців, які поєднують розвагу з навчанням, екоарт або “мистецтво з користю».
Учителі з ентузіазмом долучалися до практичних вправ: «Осінні листочки настрою», «Метафора з природи», «Асоціативне коло», «Крапля добра», «Ріка екодій» – кожна з них допомагала розкрити емоційний і творчий потенціал учасників.
Далі Ірина Валах, ознайомила учасників з планом масових заходів еколого-натуралістичного напряму КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» і закликала освітян до активної участі у обласних та всеукраїнських природоохоронних акціях, конкурсах і проєктах.
У доповіді «Ключові вектори діяльності КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Ірина Ігорівна окреслила основні напрями роботи Центру та перспективи розвитку закладу освіти.
Родзинкою семінару стала творча майстерка «Мінісад у банці». Учасники поринули у світ кактусів і сукулентів, дізналися секрети створення та догляду за маленьким куточком природи під склом. Найприємніше – кожен педагог власноруч створив свій неповторний, креативний флораріум. Ці флораріуми стали не лише стильними екооб’єктами, а й символами любові до природи, гармонії та натхнення, що панували протягом усього дня.
«Такі зустрічі нагадують, що екологічна освіта – це не лише знання, а й емоції, творчість і спільна любов до природи», – зазначили учасники семінару.
Всеукраїнська дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток». Обласний етап
Гамірно, драйвово та креативно у КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”!
6 листопада 2025 року КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» уже вдруге провів обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».
Юні природолюби Львівщини об’єдналися у захопливій грі, що поєднала екологію, патріотизм і командний дух!
Вітаємо команди – переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»
1 місце “Еко-Оріяна” – учні 6 класу ліцею Оріяна Львівської міської ради (вчителька біології Данута Залуська);
2 місце «Горицвіт» – учні 6-7 класу Великомостівського ліцею Великомостівської міської ради Шептицького району (вчителька біології Любов Безручко);
2 місце «Еко-живчики» – вихованці гуртка «Юні флористи» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при СЗШ №96 МЖК-1(керівниця гуртка Ірина Валах);
2місце «Код природи» – вихованці гуртка «Природа, фантазія, творчість» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.-І. Антонича (керівниця гуртка Галина Малиш);
3місце”Еко-патріоти” – вихованці гуртка “Охоронці природи” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при гімназії села Боляновичі Шегинівської селищної ради Яворівського району (керівниця гуртка Майя Нурко);
3 місце «Чисте джерело» – вихованці гуртка «Природа, фантазія, творчість» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ “при СЗШ І-ІІІ ступенів № 50 м. Львова (керівниця гуртка Василина Семенюк).
Урочисте відкриття еколого-патріотичної гри розпочалось із виконання Державного Гімну України та вшанування пам’яті наших захисників, захисниць і мирних жителів, які віддали своє життя за свободу України.
Далі на учасників чекала справжня пригода – п’ять тематичних локацій, п’ять випробувань сповнених азарту, знань і командного духу:
«Орієнтування на місцевості» за картою у парку Залізні води. Це була неймовірно-захоплива мандрівка під керівництвом досвідченого п. Теодора Олача, методиста Дитячий центр туризму, спорту та екскурсій МЖК-1. Діти вчилися орієнтуватися на місцевості за картою, швидко впоралися із завданням, знайшли всі контрольні пункти та розшифрували всі слова.
«Домедична допомога» – практичний та дуже цікавий тренінг із основ тактичної медицини у приміщенні Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Його професійно провели Дмитро Ляляєв, військовий медик повітряних сил України та Ірина Васечко, учасниця бойових дій, військовий медик. Діти із захопленням виконували важливі практичні завдання з надання домедичної допомоги.
Щиро дякуємо Народна Самооборона Львівщини, що люб’язно надали матеріали навчально-медичного призначення (турнікети) для проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».
«Пошук скарбів» – продовження пригод у дендрологічному парку місцевого значення «Львівська Софіївка» ЛОЦЕНТУМ. Юні географи за допомогою компаса визначали напрям і відстань до скарбу, а на фініші на них чекали солодощі та оригінальний букет із сухоцвітів – чудовий подарунок на згадку про участь у грі.
«Еко-ерудити» – інтелектуальна локація, де шість команд одночасно проявляли ерудованість: розгадували ековікторини та ребуси. Було захопливо і кожна команда продемонструвала високий рівень екоосвідченості.
Козацькому роду – нема переводу» – спортивно-патріотична локація, де діти демонстрували витримку, спритність, влучність і командний дух. Учасники стрибали в мішках, перетягували канат, збирали екстренний рюкзак і співали патріотичні пісні.
Діти чудово працювали в командах, проявили інтелект, спритність, влучність, винахідливість, знання природи рідного краю, спортивний дух і любов до України.
Завершився захід нагородженням переможців та призерів дипломами департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та подарунками.
Це був день яскравих вражень, нових знань, дружби та щирих емоцій!
Бажаємо всім учасникам не зупинятися на досягнутому, завжди прагнути до нових знань і перемог, а головне-берегти природу, цінувати дружбу і пишатися тим, що ми- українці!
Дякуємо Богу і Збройним силам України за мирне небо!
До нових зустрічей!
Слава Україні! Героям Слава!
Департамент освіти і науки Львівської ОДА
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України
Форум юних екологів Львівщини «Дотик природи»
Виставка-конкурс «Світ кімнатних рослин»
У КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості
учнівської молоді» триває виставка-конкурс «Світ кімнатних рослин». Тут представлені композиції з горщечкових рослин школярів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області. Виставкові роботи цікаві і оригінальні, вражають своєю майстерністю та винахідливістю. Учасники продемонстрували не лише глибокі знання про рослини, а й художній смак та вміння поєднувати сучасні композиційні рішення, креативні ідеї апсайклінгу для створення гармонійних та незвичайних композицій.
Виставку можна оглянути до 07 листопада 2025 року з 10.00 до 17.00 за адресою: м. Львів, вул. Івана Франка, 133
Приходьте і відкрийте для себе чарівний світ кімнатних рослин!







































































