Міжнародний День Землі

Вихованці творчих учнівських об’єднань КЗ ЛОР КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ разом із педагогами провели зелені толоки до Міжнародного Дня Землі.

Вихованці гуртка “Юні охоронці природи”, який працює на базі філії Бірченська ЗОШ І-ІІ ступенів Великолюбінського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (кер. Василина Семенюк), впорядкували символічну могилу «Бійцям за волю України» у с.Бірче.

Екологічну акцію «Створюємо ліси разом» з озеленення території урочища Павлів потік спільно з працівниками Сколівського лісництва провели вихованці гуртка «Юні екологи», що працює на базі Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 ім. Стефанії Вітрук (кер. Лариса Романишин). Вони висадили саджанці явора звичайного та ялини європейської, вирощені в розсаднику лісництва. Також діти очистили від сміття прибережну територію потічка, який впадає в місцеве озеро.

З користю провели день і вихованці гуртків, які працюють на базі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ». Діти прибирали територію Центру, взяли участь у впорядкуванні навчально-дослідної земельної ділянки.

Вихованці гуртка «Дендрологія з основами озеленення» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» (кер. Н. Солтисік), що працює на базі Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут упорядковали територію біля ліцею, перекопали грунт під новий квітник, а на місці старої альпійської гірки засіяли новий газон.

Юні екологи переконані, що якщо кожен із нас долучиться до благоустрою своєї території хоч один раз, Земля стане чистішою.

То ж подбаємо про чисте довкілля разом!

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ

Великодні приготування…

У Чистий четвер вихованці гуртків “Природа, фантазія, творчість”, “Флористика та фітодизайн інтер’єру” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” на базі СЗШ № 96 (керівник Ірина Валах) із світлими думками виготовляли різноманітні великодні прикраси за власним задумом (оздоби до кошика, декорували пасхальні кошики, робили курчаток та малювали писанки). Гуртківці проявили себе справжніми юними дизайнерами, вже вкотре проявили свої творчі здібності та виготовили чудові великодні прикраси для своєї сім’ї.

Вихованці гуртка «Природа рідного краю» малювали писанки за технологією, яку керівник Ірина Втерковська перейняла ще з дитинства від своєї бабусі. Сирі яйця розписували воском за допомогою писачка та варили в «цибулинні» – відварі сухих зовнішніх оболонок цибулі. Педагог продемонструвала візерунки писанок, які найчастіше використовувала бабуся: виноградне гроно, яблука, вишні, квіти, дубове листя, «смерек», «круцьки» (спіраль).

Нехай чудесне свято Пасхи принесе любов та світло у вашу родину, щирість та добро у взаємини, а головне – здоров’я і мир!

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ

Весняна толока у ЛОЦЕНТУМ

Вже традиційно навесні з нагоди Дня Довкілля та Дня Землі педагоги КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» проводять зелені толоки з впорядковування території закладу після зими. Працівники прибрали вуличний зоолого-тваринницький комплекс, очистили навчально-дослідну ділянку від сухих гілок, торішнього листя та сміття, підрізали чагарники, сформували їх крони та висадили квітково-декоративні рослини, вирощені в лабораторії закритого грунту ЛОЦЕНТУМ.

Благоустрій це не разова акція, а щоденна робота. Пам’ятаймо, що чистота залежить виключно від нас!

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ

Міжнародний день екологічних знань у ЛОЦЕНТУМ

До Міжнародного дня екологічних знань, який відзначається світовою спільнотою щорічно 15 квітня, педагоги ЛОЦЕНТУМ з метою виховання екологічної свідомості та культури підготували для вихованців гуртків квест «Наше довкілля – наш простір».

Локації квесту передбачали здійснення пошуку завдань на місцевості (на території ЛОЦЕНТУМ) та послідовне їх виконання. Тематика зупинок була наступна: «Рослини саду», «Екзотичні тварини», «Свійські тварини», «Засели акваріум», «Посортуй відходи». Виконуючи завдання квесту діти відгадували представників певної групи рослинного та тваринного світу, виконували практичні завдання для збереження довкілля, а саме заселяли водойму, сортували відходи.

Такі заходи сприяють поширенню екологічних знань та формуванню відповідального ставлення до довкілля серед учнівської молоді.

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ

«Луки мого дитинства» – обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»

«Луки мого дитинства» – обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»

З метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній роботі та екологічному русі, виявлення та поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань і досвіду розв’язань екологічних проблем КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» провів обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» на тему: «Луки мого дитинства» у заочному форматі.

В обласному етапі конкурсу «Земля – наш спільний дім» взяли участь 6 колективів екологічної просвіти із Дрогобицького (учні 8 класу – Болехівська гімназія Дрогобицької міської ради), Самбірського («Паляниця» – ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м. Хирів Хирівської міської ради), Червоноградського («Екодрузі» – гімназія №12 Червоноградської міської ради, «Осокори» – Телязька гімназія Сокальської міської ради), Яворівського («Берегиня» – Новинський ЗЗСО I-II ступенів імені Тараса Пазина Яворівської міської ради) районів та міста Львова («Зелений гомін» – СЗШ І-ІІІ ступенів № 31).

Колективи екологічної просвіти креативно підійшли до розкриття тематики конкурсу, показали високий рівень виконавської майстерності, презентували свої досягнення у проведенні просвітницької природоохоронної діяльності.

Конкурсну програму оцінювало журі у складі: голова журі – Новикова Ніна Іванівна, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», докторка педагогічних наук; члени журі: Лазорко Марія Степанівна, викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Галась Любов Федорівна, заступник директора Львівського державного Палацу естетичного виховання учнівської молоді; Кульчицька Ольга Іванівна, в.о. директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

За висновками журі переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти стала команда «Екодрузі» гімназії №12 Червоноградської міської ради.

Команда-переможець «Екодрузі» в заочному форматі представить Львівську область у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Перші сходинки до наукового дослідництва…

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів обласний конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник».

Залучення школярів до дослідницько-експериментальної роботи із природознавства має, насамперед, навчальний характер. У процесі такої діяльності поглиблюються знання, розвивається спостережливість, напрацьовується дослідницький підхід до розв’язання екологічних проблем. Діти вчаться аналізувати і узагальнювати отримані результати, формуються навички аналітичного сприйняття інформації, культура навчальної праці, вміння застосовувати набуті знання на практиці.

Конкурс «Юний дослідник» проводився у номінаціях: “Я і природа”, “Рослини навколо нас”, “Сільськогосподарське дослідництво”, “Охорона здоров’я”, “Народознавство та краєзнавство”. Учасниками конкурсу стали здібні і талановиті діти віком 9-11 років, які завжди дуже допитливі, цілеспрямовані та надзвичайно творчі.

Найбільш цікавими і змістовними були експериментально-дослідницькі роботи школярів із Золочівського, Львівського, Самбірського, Стрийського, Червоноградського районів та міста Львова.

Коло питань, яке зацікавило юних дослідників області досить широке: шляхи збереження ранньоквітучих рідкісних рослин, аналіз рослинності околиць м.Львова, проблеми охорони довкілля, дослідження шляхів поліпшення та збереження власного здоров’я, вивчення історії та традицій українського народу, тощо. Актуальною на сьогодні була інформаційно-дослідницька робота «Квіти і війна»: які ж вони, квіти, що надихають на подвиги, вітають з перемогами, приносять на могили Героїв у знак пошани та скорботи…

Роботи юних дослідників оцінювало фахове журі: Н.Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», докторка педагогічних наук (голова журі); Т.Микітчак, директор РЛП «Знесіння», кандидат біологічних наук; І.Беднарська, старший науковий співробітник відділу охорони природних екосистем Інституту екології Карпат НАН України, кандидатка біологічних наук, О.Кульчицька, в.о.директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; О.Кирилів, директорка Стрийської міської станції юних натуралістів; Г.Матющенко, завідувачка організаційно-масового відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

За висновками журі конкурсу переможцями обласного конкурсу «Юний дослідник» стали: в номінації «Я і природа» – Мальський Назар, учень 5 класу СЗШ №13 Львівської міської ради (кер. Людмила Жировецька); в номінації «Рослини навколо нас» – Єргуньов Матвій, учень 2 класу Золочівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Золочівської міської ради (кер. Людмила Бохна); в номінації «Сільськогосподарське дослідництво» – Возна Дарія, вихованка гуртка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (кер. Ірина Валах) та Яцишин Владислава, учениця 5 класу Львівської гімназії «Престиж» (кер. Любов Галайба); в номінації «Народознавство та краєзнавство» – Матвіїв Остап, вихованець еколого-натуралістичного гуртка «КЗ «Сокальський БДЮТ» Сокальської міської ради Червоноградського району (кер. Олег Черешневський) та Романишин Іван, вихованець гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» (кер. Лариса Романишин); в номінації «Охорона здоров’я» – Галиця Вероніка, учениця 5 класу СЗШ №13 Львівської міської ради (кер. Людмила Жировецька) та Детина Софія, учениця 3 класу Вишнянського ЗЗСО І-ІІ ступенів Рудківської міської ради Самбірського району.

Переможці та учасники конкурсу нагороджені дипломами департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та призами. Керівники дитячих експериментально-дослідницьких проєктів за організацію та проведення дослідницько-експериментальної роботи з природознавства, належну підготовку школярів до обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» відзначені подяками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Роботи переможців будуть надіслані до оргкомітету Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» для участі у відбірковому (заочному) етапі. 16-18 травня 2023 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру (м.Київ) відбудеться ІІ (фінальний,очний) етап конкурсу.

Сподіваємося, що для школярів області конкурс «Юний дослідник» є першою сходинкою до справжнього наукового дослідництва в галузі природничих наук та охорони довкілля.

Виставка дитячих робіт «Природа і фантазія»

З 12 до 21 квітня 2023 року на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» проходить виставка дитячих робіт «Природа і фантазія».

Юні екологи області представили свої творчі роботи за номінаціями:

  • картини з сухоцвітів та штучних квітів, плодів, насіння, шишок;
  • вироби з бісеру (квіти, композиції);
  • коренепластика (вироби з гілок, коріння);
  • токарство та різьблення (вироби з дерева);
  • писанкарство.
  • Роботи учасників виставки викликають позитивні почуття, налаштовують на добрий настрій, передають любов до прекрасного, до природи.

    Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку за адресою: вул. Івана Франка, 133 з 11.00 до 17.00 год.