Місяць: Грудень 2024
Колядки та віншування від юної флористки!
Даринка Дзюма, вихованка гуртка “Юні флористи” КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” при СЗШ 96 м.Львова із керівником Іриною Валах щиро вітають усіх із Різдвом Христовим!
Нехай Різдво принесе до вашої хати добро, душевний спокій, щастя, достаток, мир й зміни на краще майбуття!
Христос Рождається!
Славімо Його!
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
Дитячі малюнки наближають Перемогу
Напередодні Різдвяних свят, традиційно вихованці та колектив КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» передали співробітнику, який служить в лавах ЗСУ, та його побратимам окопні свічки, дитячі малюнки, творчі поробки і листівки із найкращими побажаннями доброго здоров’я, стійкості, віри, миру та рясних Божих благословінь.🇺🇦
Наближаємо Перемогу разом!🇺🇦
Слава Україні! Героям Слава!💙💛
Зимові канікули з користю!
#Зимові_еко_канікули_з_користю🌲❄
23.12.2024 року у КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» в рамках проєкту «Екологічний майданчик» «Різдвяна казка» для школярів розпочались креативні зимові канікули.❄🌈
Сьогодні діти були учасниками творчої лабораторії, проявили себе справжніми юними дизайнерами та декораторами.
Спершу виготовляли різдвяний підсвічник із природного матеріалу – незамінний атрибут на Святвечір.🕯Процес роботи був надзвичайно захопливим, панувала особлива атмосфера, діти колядували, дізнались більше про різдвяні традиції.
Пізнавальним та оригінальним був майстер-клас зі створення новорічного екобукету. 💐В роботі учасники використовували гілочки ялини, ялівцю, шишки, горішки, подарунковий папір і стрічки. Школярі проявили свою креативність і створили свій унікальний
екобукет, який буде нагадувати їм про чудові зимові екоканікули у Центрі. 🍀
Також школярі виготовляли ялинкові прикраси із фетру та фоамірану і прикрасили ялинку ЛОЦЕНТУМ🎄
Після творчого релаксу, діти «спілкувалися» із тваринками контактного зоокуточка «Дружній до дітей» еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО»🐇🐀 КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», брали участь у інтелектуальній вікторині про тваринний світ. Діти провели весело і з користю час, робили світлини, залишаючи в серці теплі спогади про цей чудовий час!💗
Майбутні науковці Львівщини: підсумки Форуму юних екологів
20 грудня КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» у змішаному форматі провів Форум юних екологів Львівщини «Дотик природи». Мета – виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді, активізація екологічного руху, стимулювання творчої самореалізації і саморозвитку школярів, підготовка майбутньої наукової зміни.
Учасники Форуму презентували власні дослідницько-експериментальні проєкти у номінаціях: екологія, ботаніка, гідробіологія, охорона здоров’я та лісівництво. Найбільшу активність продемонстрували школярі із Львівського, Золочівського, Самбірського, Стрийського, Шептицького та Яворівського районів.
Роботи старшокласників оцінювало фахове журі: Ніна НОВИКОВА, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», доктор педагогічних наук (голова журі); Михайло КАЗИМИР, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук; Віталій ГОНЧАРЕНКО, доцент кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник декана з навчально-методичної роботи, кандидат біологічних наук; Наталія ПАНАС, доцентка кафедри екології та біології Львівського національного університету природокористування, кандидатка біологічних наук; Василь ПАВЛЮК, доцент кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України, кандидат сільськогосподарських наук; Марія ЛАЗОРКО, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».
За рішенням фахового журі переможцями Форуму юних екологів Львівщини стали: Гавришків Вікторія, учениця 10 класу (номінація «Гідробіологія») та Подусовська Діана, учениця 11 класу (номінація «Ботаніка») Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко Бібрської міської ради Львівського району; Тютько Іван, учень 9 класу Чижиківського ЗЗСО I-III ступенів ім. А. Гнатишина Підберізцівської сільської ради Львівського району (номінація «Екологія»); Винар Андрій, вихованець гуртка «Горщечкові рослини» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», який працює при ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені о.Михайла Вербицького с.Стрілки Стрілківської сільської ради Самбірського району та Конанець Вероніка, учениця 10 класу Яворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Яворівського району (номінація «Охорона здоров’я»); Гасюк Назар, учень 10 класу Реклинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Великомостівської міської ради Шептицького району (номінація «Лісівництво»).
Участь у Форумі, презентація результатів власних досліджень дозволяє старшокласникам долучитися до діяльності вищої школи, підсилює їхню зацікавленість у здобутті освіти, допомагає молоді у виборі майбутньої професії.
Конкурс науково-методичних розробок та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти
КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” дванадцятого грудня провів обласний етап Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти.
На конкурс було подано 19 навчально-методичних розробок педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.
У конкурсних роботах розкрито кращий педагогічний досвід, спрямований на допомогу вчителям та керівникам гуртків, сучасні підходи до організації освітнього процесу в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.
Професійні за змістом та викладом матеріалу є методичні розробки педагогів Яворівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Яворівського, Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 ім. Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського, Великомостівського ліцею Великомостівської міської ради Шептицького районів, «Львівського наукового ліцею №1 імені Б.-І. Антонича», КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», КЗ «Центр позашкільної освіти м.Самбора» Самбірської міської ради Самбірського району.
Роботи педагогів оцінювало журі у складі Ніни Новикової – професорки кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», докторки педагогічних наук (голова журі), Марії Лазорко – старшої викладачки кафедри природничо-математичної освіти, Світлани Тупись, методистки кабінету координаційно-методичної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Надії Шушкевич – провідного фахівця з еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля», Ірини Валах – заступниці директора з навчально-методичної роботи, Ольги Кульчицької – методистки КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
За висновками журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти переможцями стали:
- у номінації «Методичні розробки на допомогу педагогам» –
Мурин Лариса Іванівна, керівник екологічного гуртка «Екос», вчитель біології Яворівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів №2, Яворівської міської ради Яворівського району;
- у номінації «Навчальні програми гуртків» – Красуліна-Кобель
Вікторія Вікторівна, керівник гуртка Комунального закладу «Центр позашкільної освіти м.Самбора» Самбірської міської ради Самбірського району;
- у номінації «Розробки занять» – Безручко Любов Степанівна,
керівник гуртка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» при Великомостівському ліцеї Великомостівської міської ради Шептицького району;
– Валах Ірина Ігорівна, заступник директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ;
- у номінації «Розробки уроків» – Романишин Лариса
Мирославівна, вчитель хімії Сколівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району;
- у номінації «Сценарії виховних заходів» – Дендюк Наталія
Іванівна, методист, керівник гуртка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»,
- Білогруд Орислава Мар’янівна, вихователь КЗ ЛОР
«Львівський науковий ліцей №1 імені Б.-І. Антонича».
Переконані, що проведення таких конкурсів є необхідною складовою навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в закладах позашкільної освіти, сприяють впровадженню в освітній процес програм і методичних матеріалів, спрямованих на підвищення ефективності та якості позашкільної біологічної та екологічної освіти учнівської молоді.
Обласний еко-квіз
18 грудня 2024 року на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся обласний еко-квіз.
Гра включала чотири раунди: «Екологічна вікторина», «Розгадай ребуси», «Як я цього не знав» та «Відгадай тварину».
Під час змагань на учасників чекали цікаві питання про рослинний і тваринний світ, явища в природі, завдання на логіку. Діти взяли участь у вікторині, розгадували на швидкість ребуси.
З азартом юні знавці природи включились у гру «Як я цього не знав», під час якої мали змогу перевірити свої знання і розширити кругозір в цікавій ігровій формі.
Захоплюючою та цікавою для учасників була гра «Відгадай тварину». Діти за допомогою міміки та жестів показували тварин і завданням учасників було їх відгадати.
Під час гри діти згуртовано працювали в командах, проявили себе справжніми юними ерудитами.
Допоки журі визначало переможців на дітей чекала хвилинка релаксації. Всі учасники гри на дошці фліпчарт із захопленням малювали сніговичка із закритими очима.
Завершився захід найочікуванішою подією – нагородженням переможців та призерів дипломами департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та подарунками.
Методичне об’єднання керівників гуртків екологічного та декоративно ужиткового напряму
З метою збереження національних звичаїв, традицій, підвищення професійної майстерності, 17 грудня 2024 року для педагогів КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбулося чергове засідання методичного об’єднання керівників гуртків з теми «Творчий екомайданчик – запорука успіху вихованців». У заході взяли участь керівники гуртків екологічного та декоративно-ужиткового напряму.
Ірина Валах, засупниця директора з навчально-методичної роботи ЛОЦЕНТУМ, ознайомила присутніх із порядком денним засідання методичного об’єднання, зосередила увагу на організації та змісті роботи керівників гуртків під час зимових канікул «Екологічний майданчик «Різдвяна казка».
Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ акцентувала увагу на осінньому екохабі. Екохаб – це чудовий простір інтегрованого навчання у природничих і творчих гуртках КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».
Галина Малиш, керівниця гуртка «Природа рідного краю» ЛОЦЕНТУМ, поділилась досвідом роботи проведення креативного заняття, представила презентацію «Велоекскурсія», як форма проведення сучасного заняття».
Також педагоги поринули у творчу лабораторію, де панувала невимушена і казкова атмосфера та під керівництвом Ірини Валах, керівниці гуртка «Флористика» ЛОЦЕНТУМ» створювали свій неповторний «Різдвяний підсвічник». Учасники методичного об’єднання використовували природні матеріали (дерев’яні зрізи, шишки, гілочки сосни, ялинки, ялівцю, кориці, декор) та проявляли свою фантазію, творчість,обговорювали традиції святкування Різдва в Україні.
Аліна Фатєєва, керівниця гуртка «Флористика та фітодизайн інтер’єру» ЛОЦЕНТУМ поділилася секретами створення дідуха – символу Різдва».
Педагоги ретельно відбирали колосся пшениці, вівса та жита, обережно формували зв’язки й складали їх у гармонійний сніп. У кожен елемент вкладали тепло душі, декоруючи дідух яскравими стрічками й сухоцвітами.
Цей процес став не лише захоплюючим заняттям, а й способом відчути єднання з народними традиціями. Педагоги зазначали, що створення дідуха надихнуло їх на роздуми про духовні цінності.
Загалом методичне об’єднання стало не лише часом нових знань, але й дозволило відчути себе справжніми дизайнерами, створивши композиції зі свічками та дідуха. Такі методичні об’єднання дарують радість, натхнення і ще більше згуртовують нашу команду.
Зимові канікули “Різдвяна казка”
КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” в рамках проєкту “Екологічний майданчик” проводить зимові канікули “Різдвяна казка”.
На Вас чекають:
🌲тематичні екомайстерки;
🍀екохвилинки;
🌿вікторини;
🐰щоденне спілкуванння із тваринками контактного зоокуточка «Дружній до дітей» еколого-освітньої виставки «Планета ЗОО» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»;
🌈аквагрим;
🎨арт-майстерня;
🐱еко-театр.
🔬цікаві досліди у STEM лабораторії;
📽тематичні відеофільми.
📢📢БЕЗОПЛАТНО!!!📢📢
Чекаємо на Вас!🫶