Мандрівка до святині та спадщини Шептицьких

Нещодавно вихованці гуртка “Дендрологія з основами озеленення” КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”, який працює на базі ліцею імені Героїв Крут (керівник Наталія Солтисік) відвідали храм Священномученика Климентія Шептицького та музей Митрополита Андрея Шептицького, який знаходиться у сусідньому приміщенні. Екскурс в історію храму та музею проводив сам парох храму, отець Себастьян Дмитрух, людина, яка всього себе віддала служінню церкві та людям та відновленню памʼяті Митрополита Андрея Шептицького. Багато цікавого та пізнавального відкрили
для себе діти, покидаючи стіни храму Господнього.
Памʼятаймо свою історію.
Не забуваймо ніколи, а особливо тепер, молитись за тих, хто тримає над нами небо.

Крок до безбар’єрності: тренінг з гендерної рівності для педагогів

26-27 листопада 2024 року педагогині КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” взяли участь у навчальному тренінгу з теми “Підходи з гендерної рівності у сфері освіти”. Учасники тренінгу поглибили свої знання про гендерну чутливість у повсякденній та професійній діяльності, інклюзивність та безбарєрність; ознайомились із нормативно-правовими документами, що регламентують забезпечення гендерної рівності в Україні; впровадженням Стратегії з гендерної рівності у сфері освіти. Також педагоги поринули в історичний екскурс, дізнались про історичні постаті та події, які сприяли розвитку феміністичного руху в Україні.
Родзинкою тренінгу були креативні вправи: «Створення моделі ідеального закладу позашкільної освіти», «Впровадження гендерної рівності в закладі освіти», «Впровадження заходів по подоланню стереотипів, щодо ролі чоловіків і жінок в суспільстві».
Щиро дякуємо високопрофесійним тренеркам п.Нелі Васюті та п. Світлані Романцові за надзвичайно цікавий, доступний, пізнавальний та практичний тренінг.
Тренінг органіновано ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках проєкту «Гендерна рівність задля демократії: посилення гендерної справедливості в Грузії, Україні та Данії» KVINFO.
Департамент освіти і науки Львівської ОДА

День памʼяті жертв Голодомору

В четверту суботу листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору1932-1933р. і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947р.
В національний день пам’яті жертв Голодомору на підвіконні кожної української родини, горить «свічка пам’яті». Десять мільйонів невинно вбитих голодом українців – така ціна комуністичного режиму. Керівник гуртка Василина Семенюк розповіла про ті страшні часи 1932-1933 років вихованцям гуртка «Природа рідного краю», які працюють на базі СЗШ І-ІІІ ступенів №50.
Для вихованці гуртка «Дендрологія з основами озеленення», які працюють на базі ліцею імені Героїв Крут (керівник Наталія Солтисік) провела виховний захід «Година памʼяті». Під час заходу діти почули історію цієі трагедії, переглянули відеофільм про голод 33-го року та вшанували пам’ять жертвам сталінського геноциду.
Вихованці гуртків «Природа рідного краю» (керівник Оксана Медведєва), «Художники-анімалісти», «Яворівська забавка» (керівник Олександра Келембет), «Природа рідного краю» (керівник Ірина Втерковська) виготовили аплікації «Колоски», ангеликів, переглядали відео «Червоне намисто». Також запалили свічку памʼяті і загальнонаціональною хвилиною мовчання вшанували памʼять жертв в Голодомору в Україні.
Не допустимо подібного на нашій землі ніколи!!!
Памʼятаймо свою Історію!!!

День Гідності і Свободи💙💛

Україна-територія гідності та свободи – такими словами розпочався захід у гуртку «Дендрологія з основами озеленення», який працює на базі ліцею імені Героїв Крут (керівник Наталія Солтисік). Захід проводився у музеї Слави ліцею. Вихованці згадували Майдан, небесну Сотню, сьогоднішню війну і те, як ми виборюємо свою європейскість. Діти вшанували пам’ять хвилиною мовчання героям Майдану і воїнам-захисникам України, які загинули за наше світле майбутнє та виконали гімн України.
Не забудемо, не пробачимо!!!

День Гідності і Свободи

21 листопада в День Гідності і Свободи для вихованців гуртка «Юні охоронці природи» керівник гуртка Наталя Дендюк провела виховну годину «Тернистий шлях до свободи». Школярі переглянули фільм «Революція Гідності. З чого все почалося» та, на жаль, продовжили перегляд фільму в укритті, оскільки почалась повітряна тривога. Після тривоги, вже знову у класі, діти переглянули презентацію «Революція Гідності: як це було…», ділилися своїми думками, обговорювали давні події та сьогодення.
Вихованці гуртка «Художники-анімалісти» (керівник Олександра Келембет) на занятті дізнались більше про події революцій 2004 і 2013 років, вшанували памʼять загиблих патріотів України та малювали, витинали і виконували оригамі ангеликів памʼяті.
В КЗ Л0Р РНЦ «Мрія» на гуртку «Флористика та фітодизайн інтерʼєру» (керівник Аліна Фатєєва) діти створили карту України з фетру, з колосками пшениці, квітами з паперу та ангеликів памʼяті. Для вихованців педагог провела бесіду про День Гідності і Свободи і про події Майдану.

«Хай щастю дитини не буде кінця»

Для вихованців гуртків «Природа рідного краю» та «Природознавство для дошкільників» керівник Ірина Втерковська провела захід «Хай щастю дитини не буде кінця» та бесіду «Мої права та обовʼязки», приурочені Всесвітньому дню дитини.

Керівник ознайомила вихованців з Конвенцією ООН про права дитини за допомогою ролика від UNICEF, а також підготувала ігри: «Згрупуй картинки за приналежністю про права дитини», «Встанови відповідність «Права – обовʼязки»», «Якщо право є в законі …». А також надала можливість дітям зрозуміти, що в них є право на дозвілля. Щоб діти себе відчули наче в казці, педагог підготовила різноманітні костюми казкових героїв. Діти уявили себе героями казок та поринули в мрії. На завершення пригощалися солодощами, які, як відомо, підвищують рівень гормону щастя в організмі.

В. Сухомлинський писав: «Кожна дитина повинна бути щасливою», бажання повинні втілюватися, а мрії здійснюватися.

Вітаємо команди – переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»

Вітаємо👏 команди – переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»🏆
🥇місце «ЕКО-патріоти» – вихованці гуртка “Юні охоронці природи”КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при гімназії с. Боляновичі Шегинівської селищної ради Яворівського району (керівник Майя Нурко);
🥈місце «Квіти України» – вихованці гуртків Юні флористи” та “Флористика” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при СЗШ №96 МЖК-1 м. Львова (керівник Ірина Валах);
🥈місце «Горицвіт» – вихованці гуртка “Горщечкові рослини” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при Великомостівському ліцеї Великомостівської міської ради Червоноградського району (керівник Любов Безручко);
🥉місце «Зелені кулі» – вихованці гуртка “Природа, фантазія, творчість” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.-І. Антонича (керівник Галина Малиш);
🥉місце «Діти своєї країни» – вихованці гуртка “Юні охоронці природи” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” при Глинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Жовківської міської ради Львівського району (керівник Ольга Макогон).
Із результатами обласного етапу дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри можна ознайомитися детальніше за посиланням: Підсумки гри “Паросток”

Обласний етап дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»

14 листопада 2024 року у КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» вперше відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток». У грі змагались 5 команд, вихованці гуртків: «Горщечкові рослини» (керівник Любов Безручко), «Юні охоронці природи» (керівник Ольга Макогон), «Юні охоронці природи» (керівник Майя Нурко), «Юні флористи» та «Флористика» (керівник Ірина Валах), «Природа, фантазія, творчість» (керівник Галина Малиш).

Учасники еколого-патріотичної гри виконали Гімн України та вшанували пам’ять хвилиною мовчання наших захисників, захисниць і мирного населення, які загинули у війні з росією.

Програма гри була насиченою, цікавою, пізнавальною та практичною.

Гра включала чотири основні розділи: формування життєво-важливих вмінь та навичок, домедична допомога, екологічний, патріотичний.

Розпочалась гра мандрівкою у Стрийський парк, де всі 5 команд під керівництвом досвідченого п. Теодора Олача, методиста Дитячий центр туризму, спорту та екскурсій МЖК-1 вчились орієнтуватися на місцевості за картою. Юні географи дуже швидко впорались із завданням, знайшли всі букви на контрольних пунктах та розшифрували всі слова.

Наступною локацією була «Домедична допомога» у приміщенні Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Практичний та дуже цікавий тренінг із основ тактичної медицини для школярів професійно провели @Ярослав Мельничук, учасник бойових дій, ветеран російсько-української війни, екс начальник медичної частини 218 об 125 окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України та Ірина Васечко, учасник бойових дій, військовий медик. Діти виконували важливі практичні завдання із основ тактичної медицини.

Щиро дякуємо Валерію Веремчуку, співзасновнику і Волонтеру Народної Самооборони Львівщини, депутату Львівської міської ради, голові комісії з питань охорони здоровʼя і соціального захисту;Артему Хмизу, співзасновнику волонтерського осередку Народна Самооборона Львівщини, що люб’язно надали матеріали навчально-медичного призначення для проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».

Захопливими та пізнавальними були змагання в екоквесті “Сортуй відповідально”. Діти дружно працювали у команді, вирішували кросворди, головоломки та засвоїли головне – лише від відповідальних кроків кожного з нас буде залежати майбутнє нашої планети.

Витримка, спритність, влучність, прагнення до перемоги та командний дух – такі якості продемонстрували учасники п’яти команд на локації «Козацькому роду – нема переводу». Завершились козацькі забави вікториною «Козацька історія», де діти мали нагоду проявити свою кмітливість та знання з історії козацтва.

Приємною несподіванкою для школярів була локація «Пошук скарбів». Юні географи за допомогою компаса визначали напрямок та відстань до скарбу і почастувались солодощами, які знайшли.

Діти згуртовано працювали в командах, проявили себе справжніми юними екологами, географами, та патріотами України, які шанобливо ставляться до традицій українського народу.

Завершився захід нагородженням переможців та призерів дипломами департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та подарунками.

Ця гра об’єднала всіх у любові до рідної землі та турботі про навколишній світ!

Дякуємо Богу і Збройним силам України за мирне небо!

Невтомна допомога ЗСУ!

Колектив КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” отримав чергову подяку за надану волонтерську допомогу Збройним Силам України 125 окрема бригада територіальної оборони Збройних сил України💙💛
Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість навчати та навчатися, мріяти про майбутнє та натхненно працювати задля Перемоги!🇺🇦
Наближаємо Перемогу разом!🇺🇦
Слава Україні! Героям Слава!💙💛

Пізнавальна екскурсія в музей під відкритим небом!

Вихованці гуртків «Юні охоронці природи» (керівник Наталя Дендюк) та «Основи екологічного моніторингу» (керівник Андрій Федорович), які працюють на базі Львівського наукового ліцею № 1 ім. Б.- І. Антонича відвідали музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького, відомий також як Шевченківський гай. Діти мали змогу ознайомитись з унікальною і найбільшою в Європі колекцією сакральних дерев’яних споруд, яка налічує до 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України.

Екскурсанти занурилися у давні часи, побували у старих будівлях, оглянули предмети побуту, національний одяг, інструменти, ікони, кераміку тощо. У будинках, господарських спорудах збережені автентичні інтер’єри, завдяки чому діти ознайомилися зі способом життя наших предків, дізналися чим вони цікавилися, як працювали, відпочивали та навчалися.

Велика територія, багато зелені, чисте повітря, старовинні будинки, виконані в традиціях народної дерев’яної архітектури – все це додало незабутніх вражень від чудової екскурсії.