Перші сходинки до наукового дослідництва

08 травня ц.р. КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів щорічний обласний конкурс  дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник».

Конкурс відбувся у змішаному форматі. Школярі 2-6 класів (9-11 років) презентували свої дослідницько-експериментальні проєкти у 5 номінаціях: “Я і природа”,   “Рослини навколо нас”, “Тваринний світ”,  “Охорона здоров’я”,  “Народознавство та  краєзнавство”.

Під час захисту проєктів юні дослідники вміло висловлювали свою думку, пропонували власне бачення вирішення досліджуваної  проблеми,  аргументовано відповідали на питання журі.

Оцінювало дослідницькі проєкти учнів компетентне журі: Ніна Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»,  докторка педагогічних наук; Михайло Казимир, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук; Надія Шушкевич, провідний спеціаліст  відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля»; Оксана Кирилів, директорка Стрийської міської станції юних натуралістів; Галина Матющенко, завідувачка організаційно-масового відділу та Ольга Кульчицька, методистка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

За висновками журі конкурсу перемогу вибороли: у номінації «Рослини навколо нас» – Савуляк Олена, учениця 6 класу Дублянського опорного ліцею імені Героя України Анатолія Жаловаги Львівської міської ради Львівського району; у номінації «Народознавство та краєзнавство» –  Дячишин Надія, вихованка гуртка «Юні екологи» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» при Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району; у номінації «Я і природа» – Поповченко Володимир, учень 6 класу СЗШ № 32 м.Львова Львівської міської ради; у номінації «Тваринний світ» – Гошко Назарій, учень 2 класу Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва Новояворівської міської ради Яворівського району; у номінації «Охорона здоров’я» –  Доленко Олександр, учень 5 класу Бродівської СЗОШ № 2 з вивченням англійської мови Бродівської міської ради Золочівського району.  

Переможці і учасники конкурсу нагороджені  дипломами департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та призами. Керівники дитячих проєктів відзначені подяками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації за організацію та проведення дослідницько-експериментальної роботи, належну підготовку школярів до обласного конкурсу «Юний дослідник»

Вітаємо переможців та призерів обласного конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник»!

Сподіваємося, що для школярів області конкурс «Юний дослідник»  є першою сходинкою до справжнього наукового дослідництва в галузі

Тиждень безпеки дорожнього руху у ЛОЦЕНТУМ

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя школярів.
з 13 по 19 травня 2024 року у КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого було профілактика дорожньо-транспортного травматизму, залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях містах, заміських дорогах, у транспорті.
Педагогами нашого Центру було проведено тематичні заняття, консультації, заходи, вікторини з вивчення правил дорожнього руху, зокрема: для вихованців гуртка «Природознавство для дошкільників» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», який працює на базі ЗДО №75 (керівник Оксана Медведєва) було проведено тематичне заняття: «Знай та розпізнавай дорожні знаки». У формі цікавої гри «Сигнал» діти засвоїли правила дорожнього руху.
Ірина Валах, для вихованців гуртка “Природа, фантазія, творчість”, які працюють на базі СЗШ 96 м. Львова провела годину спілкування: «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди. Типові травмування пішоходів». Школярі за допомогою роздаткового матеріалу вивчали правила дорожнього руху, розгадували загадки, грали в рольові ігри.
для вихованців гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», який працює на базі Львівського наукового ліцею № 1 ім. Б.- І. Антонича (керівник Наталя Дендюк) провела тематичне заняття «Безпека дорожнього руху – це життя!». Педагог розповіла про правила безпечної поведінки на дорозі, ознайомила з дорожними знаками та їх значенням. На завершення діти пройшли тест та розгадували ребуси з Правил дорожнього руху.
Галина Малиш, керівник гуртка “Природа рідного краю” провела тематичне заняття “Твоя дорога до школи”.
Ми сподіваємось, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров’я!

Місячник довкілля у КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»

Екологічне виховання молодого покоління є надзвичайно актуальним у наш час.

Вже традиційно впродовж квітня в рамках місячника довкілля, який щорічно організовує до Дня Землі та Дня довкілля КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», проводяться заходи з впорядкування навчально-дослідної земельної ділянки Центру, прибирання території закладу, висаджуються квіткові рослини, дерева і чагарники; для вихованців гуртків – змістовні бесіди на екологічну і природоохоронну тематику, усні журнали, конкурси малюнків, виховні години, різноманітні майстер-класи. Адже наш обов’язок – навчити дітей любити та берегти природу, допомагати їй.

Щорічно в рамках Всеукраїнської громадської ініціативи «Зробимо Україну чистою» юннати Центру спільно з батьками беруть участь у прибиранні території парку «Залізна вода» від побутового сміття, також були проведені толоки з озеленення та благоустрою території Центру.

Озеленили пришкільну територію закладу освіти вихованці гуртка «Юні охоронці природи», який працює на базі гімназії «Провесінь» ЛМР (керівник Ірина Вишніцька). Вихованці висадили на клумбах квіти: айстри та чорнобривці.

Долучились до заходів з озеленення та прибирання території ліцею вихованці гуртка «Дендрологія з основами озеленення», який працює на базі ліцею імені Героїв Крут (керівник Наталія Солтисік). Гуртківці почали роботу по створенню нового газону біля клубу ліцею, а також підживляли та обробляли рослини, висаджені у карпатарії установи.

З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища було проведено роботи з прибирання території Старицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Костіва, на базі якого працюють гуртки “Дитячий екологічний рух” (керівник Ольга Склярова) та “Природа, фантазія, творчість”( керівник Тетяна Корончевська).

Вихованці гуртка «Юні лісівники», який працює на базі Туринківської ЗЗСО І-ІІІ ступенів Жовківської міської ради  (керівник Марія Вороновська) долучилися до загальнонаціональної акції “Єднання та віри”, висадивши вишневу алею на території закладу освіти. Цей крок єдності – це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри в нашу перемогу.

До практичних заходів у ЛОЦЕНТУМ долучилися члени Національної скаутської організації України «Пласт». Юні пластуни під керівництвом педагогів ЛОЦЕНТУМ прибрали частину території закладу та висадили кущі дерену білого (свидина біла) Cornus alba `Elegantissima`. На заході була присутня і група підтримки з батьків і друзів пластунів.

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», який працює на базі Львівського наукового ліцею № 1 ім. Б.-І.Антонича під керівництвом педагога Наталі Дендюк провели екологічний захід «Майбутнє планети у наших руках». Діти показали сценку «Ми за раціональне природокористування», розповідали про довкілля і про наше місце у ньому та роздали присутнім буклети «Проблеми побутових відходів», які спільно з педагогом підготували заздалегідь. Для гостей свята була представлена презентація про участь дітей в екологічних заходах, які проходили впродовж року.

Чому важливо сортувати сміття та побутові відходи та як правильно сортувати сміття дізнались на заняттях вихованці гуртка «Дитячий екологічний рух» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при Старицькому ЗЗСО І-ІІІ ст. імені Юрія Костіва (керівник Ольга Склярова).  Гуртківці активно працювали над проєктом “Сортуй сміття заради майбутнього!”. Цікаву та корисну інформацію, яку дізналися на гуртку, доносили учням школи через шкільне радіо та агітаційні листівки.

Для вихованців гуртка «Природа, фантазія, творчість», який працює на базі СЗШ 96 м. Львова керівник гуртка Ірина Валах провела виховну годину “Бережи природу для людського роду”. Юннати переглянули та обговорили пізнавальний фільм “Планета-наш спільний дім”, виготовили агітаційний постер “Ми за чисте довкілля”.

Вихованці гуртків «Природознавство для дошкільників», «Природа рідного краю», «Природа, фантазія, творчість» (керівник Ірина Втерковська) на основі прочитаних «Еко-історій для моїх маленьких друзів» Богдана Красавцева обговорили проблеми накопичення побутових віходів у морі і на суші та в ігровій формі вчились правильно сортувати сміття.

Загалом гуртківці ЛОЦЕНТУМ протягом місячника довкілля були активними учасниками екологічних турнірів, вікторин, тренінгів, рольових ігор, конкурсів екологічних проєктів, малюнків, фотографій, колективів екологічної просвіти, тощо. Проводили юні екологи і пропагандистську природоохоронну роботу серед дорослого населення та школярів, закликаючи бути дбайливими та відповідальними,  шанувати природу та працю інших!

Пам’ятаймо, що чистота залежить виключно від нас!

“Чисте довкілля” – це не лише прибирання території, а й чудова можливість для дітей виховати відповідальність за довкілля, берегти природу, навчитися працювати в команді.

Зробимо Україну чистою разом!

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ

 

Вишиванка – символ України, Кожної великої родини, Нашої історії та мови Залюбки вдягаємо її знову.

Вихованці гуртів “Природа, фантазія, творчість”,”Флористика та фітодизайн інтер’єру” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, які працюють на базі СЗШ 96 м. Львова (керівник Ірина Валах) долучилися до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки.
Плекаймо та шануймо традиції нашого народу!💙💛

День вишиванки у ЛОЦЕНТУМ

Педагогічний колектив КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” із вихованцями гуртків
«Природа, фантазія, творчість», які працюють на базі ліцею «Інтелект» (керівник Аліна Фатєєва), на базі Ліцею 75 імені Лесі Українки (керівник Оксана Медведєва), «Юні охоронці природи» при Львівському науковому ліцеї № 1 ім. Б.-І. Антонича (керівники Наталя Дендюк, Галина Матющенко), «Природознавство для дошкільників» (керівник Семенюк Василина) долучилися до відзначення Всесвітнього Дня вишиванки.
День вишиванки – це наш символ національної гордості та духовної спадщини. Історія вишиванки, її символіка, різноманітні варіації походять з давніх давен.
На заняттях гуртків школярі ознайомилися із історією вишиванки, з різними регіональними особливостями вишивки, розгадували ребуси та складали прислів’я. Юннати створювали листівки з елементами вишивки, розмальовували вишиванки, співали українських пісень.
Дякуємо Богу та ЗСУ, що ми мали можливість одягнути сьогодні вишиванку.
Слава Україні! Героям Слава!

Пам’ятаємо про тих, хто боровся за Україну тоді, Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!

8 травня, у День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, для вихованців гуртка “Природа, фантазія, творчість” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, який працює на базі СЗШ 96 м.Львова (керівник Ірина Валах) була проведена година спілкування на тему: “Пам’ять єднає покоління”.
Школярі поглибили свої знання про героїчне минуле нашого народу, вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Другій світовій війні, запаливши свічку. Також юннати виготовили маки пам’яті із фоамірану, якими оформили стін-газету.
Вихованці гуртка “Художники-анімалісти” (керівник Олександра Келембет) виготовили маки червоні-символи пам’яті. Діти навчилися власноруч виготовляти квітку червоного маку та з’ясували значення цього символу.
Педагоги розповіли школярам про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловили повагу всім борцям проти нацизму.
Вічна пам’ять та слава нашим Героям!

STEAM-турнір у ЛОЦЕНТУМ

29 квітня  2024 року у КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» вперше відбувся STEAM-турнір   серед вихованців закладу, учнів 7 – 9 класів. Захід проведено у  межах фестивалю «STEM-весна – 2024» за підтримки відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та ініційованого ПЗО «ЛІЦЕЙ КМДШ СТЕМ».

Мета заходу: впровадження STEАM-орієнтованого підходу в освітній процес, розвиток у здобувачів освіти системного мислення, формування у них науково-дослідницьких навичок, навичок роботи в команді та застосування набутих теоретичних знань з природничих наук у практичній діяльності.

Виконуючи завдання  в категоріях наука, інженерія, мистецтво, логіка та математика школярі мали можливість застосувати на практиці набуті знання, проявити кмітливість, творчість, фантазію та вразили членів журі своєю креативністю. Багато позитивних емоцій отримали  вихованці, виконуючи завдання з «Мостобудування», де не обійшлося без «мокрих сюрпризів».

За  висновками журі команда вихованців гуртка «Юні екологи» при Бібрському опорному ліцеї ім.Уляни Кравченко Бібрської міської ради (кер.Орися Кіцак) та команда вихованців гуртків «Юні охоронці природи», «Юні фенологи» при Великомостівському ліцеї Великомостівської міської ради (кер. Любов Безручко, Ольга Малицька) зайняли І місце, вихованці гуртка «Дендрологія з основами озеленення» при КЗ ЛОР «Львівський ліцей з посиленою військовою та спортивною  підготовкою ім.Героїв Крут» (кер.Наталія Солтисік) – ІІ місце, вихованці гуртка «Юні охоронці природи» при Бібрському опорному ліцеї ім.Уляни Кравченко Бібрської міської ради (Оксана Чубій) – ІІІ місце.

Учасники STEAM-турніру отримали дипломи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», подарунки і гарний настрій. Керівники команд відзначені подяками  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Вітаємо команди переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів.

Дякуємо організаторам за можливість долучитися до заходу.

Великодні приготування у Лоцентум

Напередодні світлого свята Великодня, вихованці гуртка “Природа,фантазія, творчість” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, які працюють на базі Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова (керівник Ірина Валах) створювали свою неповторну писанку. Педагог ознайомила гуртківців із традиціями та звичаями святкування Великодня, символікою орнаментів та кольорів у писанкарстві,видами писанок. Школярі навчилися розмальовувати барвисті писанки різними техніками -писачком та цвяшком.

Діти створили за власним задумом чудові писанки, які будуть освячувати на Великдень.

Вітаємо із прийдешнім світлим святом Христового Воскресіння!

Нехай Господь принесе мир

у вашу родину та всю Україну!

Ірина Валах, завідувачка методичного відділу