Екологічна акція «Збережемо первоцвіти»

Вихованці гуртків «Природа рідного краю», який працює на базі БНРЦ «Довіра» (керівниця гуртка Наталя Дендюк) та «Природа, фантазія, творчість», які працюють на базі Львівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат №1 (керівниця гуртка Галина Малиш) долучилися до екологічної акції «Збережемо первоцвіти».
Керівники гуртків провели із вихованцями виховну бесіду «Доля квітів у наших руках». Для кращого засвоєння матеріалу педагоги застосували різноманітний роздатковий матеріал: малюнки та фото первоцвітів, Червону книгу України. Також діти спостерігали за весняними квітами, які зростають на території дендрологічного парку «Львівська Софіївка». Після екскурсії вихованці гуртка «Природа, фантазія, творчість» спільно з керівницею гуртка Галиною Малиш робили аплікації, поробки з пластиліну та весняні квіти з гофрованого паперу, які можуть стати альтернативою маленьким букетам з перших провісників весни.

Вітаємо переможців і призерів Міжнародному конкурсу «Шлях до мрії»

👏ВІТАЄМО ТАЛАНОВИТУ УЧНІВСЬКУ МОЛОДЬ ЛЬВІВЩИНИ!
🎉Надзвичайно пишаємося, що учнівська молодь гідно представила Львівщину на Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості «Шлях до мрії».
Номінація: «Природні об’єкти «Шлях до мрії» очима дітей» – ручні вироби: прикраси або аксесуари (кулон / сережки / браслет / намисто):
І МІСЦЕ
🥇Мисаньо Марія, учениця Яворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області з роботою «Яворівський оберіг» (керівник: Мурин Лариса).
🥇Бойко Яна, вихованка гуртка «Бісероплетіння» Бродівського Центру дитячої та юнацької творчості Львівської області з роботою «Силянка українська» (керівник: Павлюк Наталія Василівна).
🥇Гнап Злата, учениця Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко Бібрської міської ради Львівського району Львівської області з роботою «Мрія, що проростає з зерна» (керівник: Ловганк Наталія Миронівна).
ІІ МІСЦЕ
🥈Кріса Вікторія, вихованка гуртка «Плетіння з бісеру» Буського Будинку дитячої та юнацької творчості Львівської області з роботою «Сонячна гармонія» (керівник: Турченяк Оксана Василівна).
🥈Стрєлка Марія, учениця Воютицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Добровольського Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області з роботою «Застигла квіткова симфонія» (керівник: Мотеко Наталія Михайлівна).
🥈Киба Ангеліна, учениця Войславицької гімназії Сокальської міської ради Шептицького району Львівської області з роботою «Мирилка» (керівник: Локач Галина).
🥈Павук Захарій, учень 11 класу Буського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Буської міської ради Золочівського району Львівської області з роботою «Зорянка» (керівник: Ільчишин Стефанія Ярославівна).
ІІІ МІСЦЕ
🥉Гула Софія, учениця Воютицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені І.Добровольського Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області з роботою «Подих Весни» (керівник: Мотеко Наталія Михайлівна).
🥉Кривень Марта, вихованка гуртка «Флористика та фітодизайн інтер`єру» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Львівської області з роботою «Барвисте намисто» (керівник: Фатєєва Аліна Вадимівна).
🥉Приставська Марія, вихованка Буського Будинку дитячої та юнацької творчості Львівської області з роботою «На світлу долю» (керівник: Біскуп Леся Ярославівна).
🥉Колектив учнів Прилбицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Митрополита Андрея Шептицького Новояворівської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Дорога світлої мрії» (керівник: Мірило Ірина Володимирівна).
Номінація: «Екологічна сумка з мотивами природних об’єктів – Шлях до мрії» – ручні вироби з тканини (з аплікаціями, вишивкою, малюванням тощо):
І МІСЦЕ
🥇Гдульська Вероніка, учениця Зав’язанцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Мамині квіти» (керівник: Крутій Галина Анатоліївна).
🥇Сех Анастасія, вихованка гуртка Центру позашкільної освіти м.Самбора Самбірського району Львівської області з роботою «Розквітла Україна» (керівник: Кушнір Оксана Іванівна).
🥇Худзік Анастасія, учениця Бердихівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Новояворівської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Тренд цієї весни» (керівник: Александрович Іванна Іванівна).
ІІ МІСЦЕ
🥈Шмілка Галина, вихованка гуртка «Охоронці природи» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» при Арламівськоволянській гімназії Мостиської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Квіткова галявина» (керівник: Конюховська Тетяна Олексіївна).
🥈Бочуляк Василь, учень 5-го класу гімназії с.Мостиська Другі Шегинівської сільської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Дерево Перемоги» (керівник: Бук Ганна Михайлівна).
🥈Базюк Юлія, учениця 7-го класу Залузької гімназії Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Серце України» (керівник: Марків Марія Іванівна).
ІІІ МІСЦЕ
🥉Марод Марія, вихованка гуртка «Народні промисли» Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості Сокальської міської ради Шептицького району Львівської області з роботою «Екологічна сумка для творчості» (керівник: Стецюк Олександра Василівна).
🥉Хлевінська Анна, вихованка гуртка «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» з роботою «Мальви» (керівник: Келембет Олександра Володимирівна).
Номінація: «Народні символи, обереги, козацькі та культурні атрибути на тему «Шлях до мрії» (вишиванка, рушник, вінок тощо):
І МІСЦЕ
🥇Шнит Мілена, вихованка гуртка «Народні ремесла України» Бродівського Центру дитячої та юнацької творчості Львівської області з роботою «Берегиня України» (керівник: Тесля Наталія Ярославівна).
🥇Ярмуловський Остап, учень Вишнянської гімназії Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області з роботою «Квітуча Україна-мій дім, моя надія, моє майбутнє» (керівник: Баляба Світлана Василівна).
🥇Пісоцька Анастасія, учениця 6-го класу Терновицької гімназії Новояворівської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Вишита доля».
🥇Пержола Данило, учень Віжомлянської гімназії імені Івана Севери Яворівської міської ради Яворівського району Львівської області з роботою «Рушничок» (керівник: Хімяк Любов)
🥇 Іваник Тетяна, вихованка гуртка «Природа, фантазія, творчість» Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Львівської області з роботою «Лялька мотанка» (керівник: Коцур Оксана Ігорівна)
🥇Строгуш Дарина, учениця 2-Б класу Воютицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Ігоря Добровольського Бісковицької сільської ради Самбірського району Львівської області з роботою «Берегиня роду-провідниця мрії» (керівник: Фіялківська Мирослава Ярославівна)
🥇Найдовська Олександра, вихованка гуртка «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Львівської області з роботою «Писанки перемоги» (керівник: Келембет Олександра Володимирівна).
🎊Нехай цей успіх стане потужним стимулом для нових звершень, відкриттів і перемог! Бажаємо Вам натхнення, віри у власні сили та невпинного руху вперед до омріяних вершин!

Стартує конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!»

📢Увага! Стартує конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!».🇺🇦
🎉Комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” запрошує учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти 7–18 років взяти участь в обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!», присвячений Дню Незалежності України.🇺🇦
Номінації:
✔пейзаж
✔натюрморт
✔жанрове фото
✔архітектура
✔живий світ (фото тварин та рослин) ✔експериментальне фото (застосування програми АdobePhotoshop)
✔репортажний портрет
✔відеоблогінг
‼️Дедлайн: 31 травня 2026 року
🇺🇦Долучайтеся до конкурсу та покажіть, якою Ви бачите нашу неньку Україну.

Троянди з паперу

🌹Нещодавно разом і вихованцями гуртка “Природа, фантазія, творчість” Екоцентр Лоцентум виготовляли ніжні та яскраві троянди із гофрованого паперу. 🌹
🌹Такі троянди — це чудова альтернатива живим квітам, адже вони не в’януть і можуть довго прикрашати інтер’єр.😉🌹
🌹Окрім цього, створюючи паперові квіти, ми робимо маленький, але важливий внесок у збереження природи.
🌿Навчаємося цінувати природу та знаходити творчі екологічні рішення.

До Всесвітнього Дня книги та авторського права

📆23 квітня вихованці гуртка «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” долучилися до відзначення Всесвітнього Дня книги та авторського права, відкривши для себе ще більше цікавого світу літератури📚
📚Під час заняття діти ознайомилися з різноманітними книгами про тварин, які не лише розширюють знання про природу, а й навчають доброти, турботи та любові до всього живого. Юннати активно ділилися своїми враженнями, згадували улюблені казки, пригодницькі історії та книги, які їм читали батьки та вчителі.
📚Особливу увагу приділили значенню книги в житті людини — як джерела знань, натхнення та мудрості. Діти із задоволенням продемонстрували свої читацькі навички, адже вже впевнено читають і готові самостійно обирати нову літературу для дозвілля та навчання.

Визначили кращих серед юних винахідників

22 квітня 2026 року в КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» пройшов обласний конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у змішаному форматі.
Учасниками конкурсу були учні 7-9 класів закладів загальної середньої освіти Львівського, Золочівського, Самбірського, Стрийського, Шептицького, Яворівського районів та КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Школярі захищали дослідницькі проєкти у трьох номінаціях: «Біологія», «Екологічно безпечні технології», «Медицина і охорона здоров’я». Тематика дослідницьких робіт була різноманітна. Конкурсні роботи базувались на результатах самостійних досліджень учнів.
Роботи юних винахідників оцінювало журі у складі: голова журі – Надія Шушкевич, провідний фахівець з екологічної освіти відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля»; члени журі: Оксана Кирилів, директорка Стрийської міської станції юних натуралістів; Наталія Козловська, вчителька біології, вчитель-методист СЗШ № 90 м. Львова; Ірина Валах, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»; Андрій Федорович, завідувач відділу біології та екології КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»; Ольга Кульчицька, методистка КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».
За підсумками журі в номінації «Екологічно безпечні технології» перемогу розділили Манько Катерина, учениця 9 класу Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка та Кнейчук Вероніка, учениця 7 класу Перетіцького НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Сокальської ТГ Шептицького району; Когут Тереза, учениця 8 класу СЗШ № 98 м. Львова перемогла в номінації «Медицина і охорона здоров’я», а в номінації «Біологія» перемогу розділили Манько Катерина, учениця 9 класу Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ імені Івана Франка та Купінець Романа, вихованка гуртка «Юні лісівники» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»» при Завадківському ОНЗЗСО І-ІІІ рівнів Козівської сільської ради Стрийського району.
Переможці та призери конкурсу нагороджені подарунками та дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.
Вітаємо переможців та призерів конкурсу, а також висловлюємо подяку педагогам за вагомий внесок у підготовку юних винахідників.

Міжнародний День Землі

22 квітня відзначають Міжнародний День Землі — свято турботи про нашу планету, її красу. У цей день люди в різних країнах об’єднуються, щоб зробити добру справу: висаджують дерева, прибирають парки й водойми, дбають про довкілля.
На занятті гуртка «Художники-анімалісти» КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” (керівниця гуртка Олександра КЕЛЕМБЕТ) діти передали свою любов до Землі у малюнках. У кожній роботі — щирість, тепло та нагадування про те, що наша планета єдина і потребує нашої уваги та захисту.
Під час заняття вихованці пригадали казку про Землю та зробили важливий висновок: кожен із нас може зробити світ кращим. Маленькі добрі справи — не смітити, берегти воду, піклуватися про природу і тварин — мають велике значення.
Діти пообіцяли бути свідомими й відповідальними друзями нашої планети Земля.🌍

Круглий стіл «Сучасна природнича освіта: уроки у довкіллі»

🌿Уроки просто неба: партнерство ЛОІППО та ЛОЦЕНТУМ у дії🌿
📆21 квітня на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся круглий стіл «Сучасна природнича освіта: уроки у довкіллі» для вчителів біології Львівщини. Захід організований у партнерстві з Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Екоцентр Лоцентум – об’єднав однодумців навколо розвитку сучасної природничої освіти.
Круглий стіл провели Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «ЛОІППО” спільно з Іра Валах, заступницею директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”.
🌸 Розпочався захід на мальовничій локації — біля магнолії суланжа, яка є візитівкою закладу та налічує понад 100 років. Учасників привітала Наталія РОМАНІВ, директорка КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”, побажавши плідної роботи, нових ідей і натхнення для створення цікавих та змістовних уроків у довкіллі.
🌳 Далі на присутніх чекала захоплива екскурсія дендрологічним парком місцевого значення «Львівська Софіївка», навчально-дослідною земельною ділянкою, теплицею-оранжереєю та вуличним зоолого-тваринницьким комплексом.
☘У межах круглого столу Марія Лазорко презентувала тему «Різновиди уроків у довкіллі». Марія Степанівна детально охарактеризувала пленерні уроки: алгоритм підготовки, методику проведення, основні принципи та їх освітнє значення. Представила різноманітні ідеї, вправи та практичні кейси, що допомагають зробити навчання більш цікавим і результативним. Також викладачка наголосила на важливості співпраці природо-заповідних об’єктів, екоцентрів та освітніх закладів.
🌿 Ірина Валах ознайомила учасників із діяльністю ЛОЦЕНТУМ, детально розповіла про масові заходи еколого-натуралістичного напряму, які організовує заклад. Ірина Ігорівна закликала педагогів активніше залучати школярів до участі в обласних і всеукраїнських конкурсах, природоохоронних акціях та екочеленджах, адже це ефективний шлях зацікавлення дітей природничими науками через практичну діяльність і власний досвід.
🐾Завершився захід пізнавальною екскурсією еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО».
✅Це був день, у якому знання набули практичного змісту та стали джерелом нових ідей для кожного учасника.

До міжнародного дня екологічних знань

15 квітня, з нагоди Міжнародного дня екологічних знань, Олександра КЕЛЕМБЕТ, провела тематичне заняття для вихованців гуртка «Художники-анімалісти» Екоцентр Лоцентум.☘
Діти дізналися про важливість екологічних знань, пригадали роль первоцвітів у природі та чому їх потрібно берегти. Малювали весняні квіти й бджіл, а також говорили про значення цих корисних комах для довкілля 🐝🌸
Бережімо природу разом!🤗🌿

Обласний конкурс «Природа і фантазія»

🌿⚘Коли природа стає музою, а дитячій фантазії не має меж — народжуються справжні витвори мистецтва.🌿
🎊Нещодавно КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів щорічний обласний конкурс «Природа і фантазія».
🌸У конкурсі взяли участь юні таланти області та міста, які представили свої роботи у трьох номінаціях:
⚘«Флористична картина»,
⚘«Флористична композиція», ⚘«Писанкарство».
Учасники змагалися у двох вікових категоріях: 6–11 років та 12–17 років.
🌷Загалом на конкурс було подано понад 250 робіт із більш ніж 50 закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Кожна робота вирізнялася оригінальністю, креативністю та високим рівнем майстерності виконання.
☘Особливо цінним є те, що неймовірні конкурсні роботи учасників не лише демонструють талант, а й відображають глибоке розуміння природи, її гармонії та важливості збереження. Через флористичні картини, композиції та писанкарство діти передають власне бачення краси рідного краю, вчаться працювати з природними матеріалами та усвідомлюють їхню цінність.
🌷Творчі роботи талановитих школярів оцінювало журі у складі: Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Леся Бойко, заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ, Ірина Валах, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», Наталія Дендюк, методистка КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».
🌺Підсумком конкурсу стане виставка «Природа і фантазія», яка відбудеться з 20 по 24 квітня 2026 року на базі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ».
🤗Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку – це чудова нагода побачити творчість дітей наживо та надихнутися їхнім баченням краси природи.