Веселкова профільна школа «Дивосвіт» у ЛОЦЕНТУМ

З 17 до 28 червня 2024 року на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» для вихованців гуртків (25 дітей) проведено літню профільну школу «Дивосвіт». Різнобарвними та яскравими були дні для учасників школи. Кожен день школи відповідав певній тематиці та кольору.

Школярі на заняттях переглядали екологічні відеофільми, дізнавалися про цікаві факти із життя тварин, рослин. Цікавою була бесіда на тему: «Увага! Змії!». Діти дізналися про види змій, які живуть у нашій місцевості та правила поведінки при зустрічі з ними в лісі, на відпочинку. На учнівській навчально-дослідній земельній ділянці, у лабораторії закритого грунту вихованці ознайомилися з рослинами, з методами висаджування та доглядом за ними. Мандруючи постійно діючою еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО» діти більше дізнавалися про тварин, що мешкають у Центрі, доглядали за ними та робили з ними світлини на згадку.

Цікавим було для учасників школи практичне заняття з визначення рослин, кущів, дерев на території ЛОЦЕНТУМ за допомогою програми Flora incognita. Вихованці завантажили дану програму на свій смартфон та працювали в командах. Переможці отримали солодкий подарунок.

Діти із захопленням брали участь у різноманітних майстер-класах: з бісероплетіння, виготовлення квітів із гофрованого паперу, з розпису яворівської забавки, з паперопластики (техніка оригамі), з аквагриму. Із задоволенням діти працювали в артмайстерні «Подарунок воїну». Вони виготовляли листівки «Дякуємо воїнам ЗСУ», патріотичні браслети з гумок та бісеру.

Із захопленням вихованці школи створювали колаж «Державні та народні символи», малюючи на карті України тризуб, прапор, калину, вербу, лелеку, соняхи, писанку, колоски, вишиванку, коровай.

Педагоги ЛОЦЕНТУМ провели слухачам школи бесіду на тему: «Екологічні злочини воєнних подій в Україні в результаті російсько-української війни». Діти створили спільний колаж «Моє довкілля – мій простір».

Хвилюючою та щемливою для слухачів школи була літературна студія «Україна понад усе», на якій діти декламували вірші про Україну, сьогодення. Окремі діти розповідали про пережиті моменти від початку війни, про своїх батьків, які захищають нашу країну від  російської агресії. Із захопленням вихованці школи створювали колаж «Державні та народні символи», малюючи на карті України тризуб, прапор, калину, вербу, лелеку, соняхи, писанку, колоски, вишиванку, коровай. Низький уклін нашим воїнам, які захищають Українську державу, націю та дітей!

Спільно з дітьми у STEM-лабораторії Центру педагоги визначали рівень шуму у приміщенні за допомогою шумоміру, використовуючи нітратомір провели дослідження овочів і фруктів на вміст нітратів, провели заняття «День літнього сонцестояння».

Справжнім святом для всіх учасників школи стала розважальна програма «Зірки, на сцену!», яка відбулася на території ЛОЦЕНТУМ. Талант і творчість – неповторна сила, що світ веде у майбуття! В цей день вихованці школи поринули у світ талантів. Вони виступали, демонструючи свої дитячі таланти: декламували вірші, танцювали, співали, виконували  елементи бойового карате. У дітей залишилися неймовірні враження, чудові спогади та яскраві фотографії. Наші українські діти талановиті і творчі. Хай Господь дарує кожній дитині щасливу долю!

Щоб діти за звичкою не тягнулися до гаджетів, педагоги у перервах між заняттями з дітьми проводили цікаві квести, ековікторини, рухливі ігри на свіжому повітрі, читали українські казки. Надзвичайно цікавою була гра «Вгадай українську пісню» (за емодзі): діти виконували пісню, яку відгадали.

На позитивній ноті відбулося завершення школи –  діти раділи, співали, брали участь в інтерактивних іграх, створювали малюнки на асфальті на тему: «Світ щасливого дитинства».

Дітям педагоги вручили буклети про наш заклад, про еколого-освітню виставку «Планета ЗОО» «Дивлюсь, дивуюсь, дізнаюсь…», екозакладки для книжок, солодощі, робили світлини на згадку. Учасники школи жваво ділились враженнями від перебування в школі та залишили свої побажання на карті «Дивосвіт». Щодня у Центрі панував гарний настрій, веселі посмішки, тепла атмосфера. Це і є найкращим свідченням того, що життя у школі було насиченим та яскравим!

Нагородою для дітлахів стала подорож до фонтану «Івасик Телесик» у Стрийському парку, прогулянка парком та смакування морозивом. Море вражень дітлахи забрали із собою до наступного літа!

Усім щасливого відпочинку влітку! До нових зустрічей! Миру та Перемоги Україні! Дякуємо ЗСУ за можливість дарувати дітям радість!

Переможці та призери Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Квітка буття».

Вітаємо 👏школярів та вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти Львівщини – переможців та призерів Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Квітка буття».🌼🌼🌼

🌺Номінація 1. «Природні об’єкти «Квітка буття» очима дітей» – ручні вироби: прикраси або аксесуари (кулон / сережки / браслет / намисто):
🥇І місце
🏵Білоус Владислава, учениця 3 класу Тужанівського ЗЗСО І-ІІ ступенів Новороздільської міської ради Львівської області з роботою «Недосяжна вершина краси». Керівник: Корецька Зоряна Зорянівна;
🏵Махник Теодор, учень Куличківської філії Великомостівського ліцею Великомостівської міської ради Львівської області з роботою «Гердан» (краватка)». Керівник: Копровська Оксана Миколаївна
🥈ІІ місце
🏵Красільчук Дарина, вихованка гуртка сувенірна майстерня гімназії №5 м. Червонограда Червоноградської міської ради Львівської області з роботою «Сонце України». Керівник: Романова Оксана; Романівна
🌺Номінація 2.
«Екологічна сумка з мотивами природних об’єктів – Квітки буття» – ручні вироби з тканини (з аплікаціями, вишивкою, малюванням тощо):
🥈ІІ місце
🏵Слоневська Людмила, вихованка Комарнівської Малої Академії Мистецтв Львівського району Львівської області з роботою «Квіти України». Керівник: Пеленська Наталія Павлівна;
🥉ІІІ місце
🏵Манянчин Анна, учениця 4 класу початкової школи №11 Червоноградської міської ради Львівської області з роботою «Моя квітуча Україна». Керівник: Юристовська Ірина;
🏵Саїдов Олександр, вихованець Мостиського БДЮТ Яворівського району Львівської області з роботою «Наші квіти буття». Керівник: Здирко надія Костянтинівна;
🏵Туцапець Марія, учениця 2 класу Новинської гімназії імені Тараса Пазина Яворівського району Львівської області з роботою «Вісник миру». Керівник: Цізда Любов Михайлівна
🌺Номінація 3.
«Один день з життя природи» – відео-блог / еко-реклама
🏆IV місце
🏵Гулавська Анна, учениця 1-го класу початкової школи «Школа радості» Львівської міської ради Львівської області з роботою «Мохи». Керівник: Левицька Ольга
🏵Кобрин Яна, учениця 2-го класу Грядівської гімназії Львівської міської ради Львівської області з роботою «Первоцвіти». Керівник: Колодій Наталія Богданівна
🏵Шміло Анастасія, учениця 4-го класу Середкевицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Яворівського району Львівської області з роботою
«Первоцвіти». Керівник: Шміло Марія Миколаївна
🏵Конопада Владислав, учень 2-го класу Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко Львівської області з роботою «Ось іде Весна полями…». Керівник: Костирка Олеся Степанівна
🏵Бабій Анастасія, учениця 4-го класу Яворівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів
№2 Яворівської міської ради Львівської області з роботою «Один день з життя природи. Кнопочка». Керівник: Глова Уляна

Вітаємо переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея».

Вітаємо школярів та вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти Львівщини – переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея».

🥇І місце
✅Гібій Христина, учениця Нагачівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Яворівського району Львівської області, з роботою: «Дятел звичайний»;
✅Шпуляр Володимир, вихованець гуртка «Юні екологи» Мужиловицького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Яворівського району Львівської області, з роботою: «Легенда моря». Вчитель Демус Марія Зеновіївна.
🥈ІІ місце
✅Бачкур Божена, учениця 8 класу Домажирського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Львівської області, з роботою: «Червона панда»;
✅Галамага Вероніка, учениця 7 класу середньої загальноосвітньої школи № 96 МЖК-1 м. Львова, з роботою: «Фламінго». Вчитель Пужак Оксана Іванівна
🥉ІІІ місце
✅Фірчук Євген, учень 7 класу Яворівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 Яворівського району Львівської області, з роботою: «Тукан великий». Вчитель Мурин Лариса Іванівна.

Фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2023-2024 н.р.

11-12 червня 2024 року у Львові відбувся фінальний  етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2023-2024 н.р.

Організатори: департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Мета: поширення практичної природоохоронної роботи в закладах загальної середньої і позашкільної освіти, залучення учнівської молоді до заходів щодо збереження та поліпшення стану довкілля, формування її життєвих компетентностей у контексті ідей сталого розвитку суспільства.

У  фінальному  етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» взяли участь 17 команд закладів загальної середньої та позашкільної освіти (переможці обласних етапів) із 12 областей: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Сумської, Черкаської та Чернігівської. Захід відбувся у змішаному форматі. Наживо змагались команди Рівненської та Львівської областей.

Учасники Естафети хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших захисників, захисниць та мирне населення, які загинули у зв’язку із  повномасштабним вторгненням росії.

З вітальним словом на урочистому  відкритті виступила Олена Урдей, заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА: «Попри сьогоднішній складний час, формування екологічної компетентності школярів, виховання особистості, яка здатна свідомо, активно, творчо впливати на навколишній світ, є одним із головних напрямів діяльності закладів позашкілля».

Учасників в онлайн-режимі привітав Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор,  академік Національної академії наук вищої освіти, який наголосив на актуальності практичної  природоохоронної та просвітницької діяльності юннатів України.

Ніна Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»,  докторка педагогічних наук, голова журі, відмітила, що «…юннатівський природоохоронний рух “Зелена естафета ” – непересічна подія в освітньому процесі НУШ, адже проблеми життя, співіснування природи, біосфери та індивіда актуалізуються у наш час особливо гостро. Такі заходи – свідчення жертовної діяльності педагогів, керівників гуртків, тісної співпраці школярів з науковцями вищої школи, які залучаються і до керівництва проєктами, і до роботи журі».

Михайло Казимир, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук, ветеран російсько-української війни, наголосив на негативний вплив війни  на навколишнє середовище.

Після урочистого відкриття учасники Естафети представили відеопрезентації про природоохоронну діяльність закладів освіти за трьома напрямами: практична природоохоронна робота, просвітницька природоохоронна робота, навчально-виховна робота з охорони природи; розповіли про зреалізовані заходи зі збереження довкілля та презентували результати проведених досліджень з біотестування.

Оцінювало роботи журі у складі: Ніна Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», докторка педагогічних наук; Алла Безусько, кандидатка біологічних наук, доцентка, методистка в/к Національного еколого-натуралістичного  центру учнівської молоді; Віталій Гончаренко, заступник декана біологічного факультету з навчально-методичної роботи, завідувач  кафедри ботаніки, кандидат біологічних наук; Михайло Казимир, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук; Василь Павлюк, доцент кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України, кандидат сільськогосподарських наук; Наталія Панас, доцентка  кафедри екології Львівського національного університету природокористування, кандидатка біологічних наук; Ірина Юринець, завідувачка відділу біології Національного еколого-натуралістичного  центру учнівської молоді, спеціаліст вищої категорії.

12 червня 2024 журі підвело підсумки  фінального  етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2023-2024 навчального року та визначило переможців.

Під час оголошення підсумків Естафети Віталій Гончаренко відзначив, що учасники заходу провели величезну природоохоронну роботу «…в своїх закладах освіти, на території своїх громад, на територіях об’єктів природно-заповідного фонду України. Це Ваш особистий внесок в покращення середовища життя Ваших громад і Ваш новий особистий досвід. Цей досвід, без сумніву, Вам в майбутньому стане в пригоді. Це Ваші особисті “soft skills”.

Команда журі Ваш доробок оцінювала відповідно до положення  про Всеукраїнський юннатівський природоохоронний рух “Зелена естафета”. Це складно було робити. Ваша участь у фінальному етапі – це вже перемога! Ми вітаємо Вас, Вашу ініціативу і бажаємо бути кращим серед кращих!»

Наталія Панас наголосила: «Всі команди, що представили свої звіти, провели величезний обсяг природоохоронної роботи у своїх закладах, а також надзвичайно креативно та творчо підійшли до їх представлення. Дуже тішить той факт, що  природоохоронний рух «Зелена естафета» збільшує масштаби своєї діяльності, бо в суспільстві є усвідомлення того, що екологічне виховання, загалом, та  екологічна діяльність,  зокрема, є обов’язковою складовою розвитку кожної особистості. Велика подяка усім учасникам естафети, керівникам команд за титанічну працю та розуміння того, що виховання молоді з глибокими екологічними знаннями та новою соціальною психологією – необхідна умова для подолання глобальної екологічної кризи».

Василь Павлюк висловив надію,  що учасники Естафети продовжать роботу в цьому напрямі та стануть у майбутньому студентами  їхнього закладу вищої освіти.

Відповідно до протоколу журі серед закладів загальної середньої освіти ГРАН-ПРІ отримала команда  комунального закладу «Жмеринський ліцей №1» Вінницької області. І місце розділили команди Воютинського ліцею Торчинської селищної ради Волинської області та комунального закладу «Плетеноташлицький ліцей» Злинської сільської ради Кіровоградської області. ІІ місце зайняли команди Тинненського ліцею Немовицької сільської ради Рівненської області, Бобровицької гімназії Ніжинського району Чернігівської області, Арламівськоволянського ЗЗСО І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Яворівського району Львівської області.

ІІІ місце – команди Перещепинського ліцею Перещепинської міської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Високопічського ліцею Житомирського району Житомирської області, опорного закладу освіти «Чорнобаївський ліцей Чорнобаївської селищної ради Черкаської області».

Серед закладів позашкільної освіти ГРАН-ПРІ здобула команда комунального закладу Шосткинської міської ради Сумської області “ЕкоЦентр Сергія Корнієнка”. І місце посіли команди Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та Вінницької обласної станції юних натуралістів, ІІ місце – вихованці КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», ІІІ місце – команда Комунального закладу “Міський еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді Марганецької міської ради Дніпропетровської області”.

Михайло Казимир, директор КЗ «ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» вручив  командам  з Рівненської і Львівської областей дипломи, керівникам – подяки та побажав подальших успіхів.

Після нагородження педагоги Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді провели для гостей екскурсію постійно діючою еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО». Багато позитивних емоцій відвідувачі отримали від безпосереднього «спілкування» з мешканцями контактного зоокуточока «Дружній до дітей». Побували юннати також на навчально-дослідній земельній ділянці Центру та в теплиці-оранжереї.

Завершився захід  майстеркою з виготовлення флораріуму «Мінісад у банці». Гості отримали креативні флораріуми, виготовлені своїми руками та гарний настрій. На згадку про перебування у КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» зробили колективні світлини.

Школярі та керівники  делегацій із вдячністю висловлювалися про «чітку організацію проведення Всеукраїнського заходу,  об’єктивну та високопрофесійну оцінку представлених матеріалів, змістовну програму, приємну атмосферу, доброзичливе ставлення».

Бажаємо учасникам Фінального  етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2023-2024 навчального року подальших успіхів та перемог!

До нових зустрічей!

«Дивосвіт» відкривається!

На базі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» для вихованців гуртків буде проходити
літня профільна школа «Дивосвіт». Діти поринуть у різнобарвний та
яскравий світ творчості, загадковий світ рослинного та тваринного світу.
Кожен день школи буде відповідати певній тематиці та кольору.

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРОМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр
еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з
благодійною організацією «Благодійний фонд «5 перон» 1 червня 2024
року провів благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ на території
Стрийського парку.
Захід приурочений до Міжнародного дня захисту дітей, метою якого був
збір коштів на придбання квадрокоптера DJI Mavik 3T для 68 окремої
єгерської бригади імені Олекси Довбуша.
Вихованці ЛОЦЕНТУМ продавали дитячі поробки: картини, вироби з
бісеру, екосумки та солодощі, які випікали зі своїми батьками. Педагоги та
вихованців провели майстер-клас «Аквагрим».
До благодійного заходу долучилися представники «Фабрика
_щастя_Анастасії Бервецької»: STARKIDS SCHOOL територія успішних
дітей, ансамбль «Дивограй» с. Дідилів Новояричівської селищної ради
Львівського району і театральна студія Art Era.
Дякуємо за активність та підтримку вихованцям гуртків ЛОЦЕНТУМ,
батькам і педагогам, які із задоволенням й натхненням долучилися до
благодійного ярмарку.
Робимо все, що можемо разом, для нашої ПЕРЕМОГИ.

«Топ-менеджер позашкілля» за напрямом: «Формування національних і моральних цінностей здобувачів освіти в сучасних умовах»

05 – 06 червня 2024 року Михайло КАЗИМИР, директор КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», взяв участь у стажуванні «Топ-менеджер позашкілля» за напрямом: «Формування національних і моральних цінностей здобувачів освіти в сучасних умовах», яке відбулося на базі закладів освіти Рівненської області. Учасниками заходу були директори обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів), керівники профільних структурних підрозділів об’єднаних закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування.
Для учасників була представлена презентація роботи еколого-натуралістичного відділу КЗ «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти Рівненської обласної ради та перспективи його розвитку, відбувся круглий стіл «Пріоритети профільної позашкільної освіти на вимогу сьогодення». Цікавими були майстер-класи від юннатів: «Ленд Арт», «Викачування меду», «Равликові перегони». На завершення заходу учасники отримали сертифікати.