Напередодні Вербної неділі, вихованці творчих учнівських об’єднань “Природа, фантазія, творчість”,”Флористика та фітодизайн інтер’єру” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, які працюють на базі Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова (керівник Ірина Валах) декорували вербові гілочки та дізнались цікаві факти,звичаї і прикмети про свято.
Школярі виготовили чудові вербові букети за власним задумом, які з радістю освятять на Вербну неділю.
Нехай гілочки верби принесуть Вам мир, щастя, любов та радість!
Місяць: Квітень 2024
Вербові букети
Не я б’ю – верба б’ є,
за тиждень – Великдень!
Напередодні Вербної неділі, вихованці творчих учнівських об’єднань “Природа, фантазія, творчість”,”Флористика та фітодизайн інтер’єру” КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ”, які працюють на базі Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова (керівник Ірина Валах) декорували вербові гілочки та дізнались цікаві факти,звичаї і прикмети про свято.
Школярі виготовили чудові вербові букети за власним задумом, які з радістю освятять на Вербну неділю.
Нехай гілочки верби принесуть Вам мир, щастя, любов та радість!
Ірина Валах, завідувачка методичного відділу
https://www.facebook.com/share/v/VY1B5T2T2Ta1jSk8/
День волонтера
З нагоди Дня подяки волонтерам, адміністративно-педагогічний колектив КЗ ЛОР “ЛОЦЕНТУМ” отримав чергову подяку за надану волонтерську допомогу Збройним Силам України!
Наближаємо Перемогу разом!
Слава Україні! Героям Слава!💙💛
Семінар-практикум на базі Національного природного парку “Північне Поділля”
В рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного між КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Національний природний парк “Північне Поділля” 23 квітня ц.р. на базі національного природного парку відбувся виїзний семінар-практикум «Екологізація освітнього простору. Роль природоохоронних територій та закладів позашкільної освіти у формуванні екологічної свідомості молодого покоління».
Мирослава Єргуньова, начальник відділу еколого-освітньої роботи, розповіла про основні напрямки співпраці національного парку із закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Це і допомога у проведенні і написанні учнівських дослідницьких проєктів, залучення школярів до участі у природоохоронних акціях, проведення екологічних майстерок, заходів до екологічних дат, тематичних лекцій і практичних занять із вивчення, охорони та збереження біорізноманіття національного парку.
Учасники семінару окреслили плани щодо організації дослідницької діяльності з дітьми та учнівською молоддю, участі працівників нацпарку у роботі журі обласних конкурсів, проведення на території НПП «Північне Поділля» літньої школи «Дивосвіт» для переможців обласних конкурсів та акцій еколого-натуралістичного напряму.
Надія Шушкевич, провідний спеціаліст відділу екоосвітньої роботи НПП «Північне Поділля» презентувала майстер-клас із декорування вербових гілок.
На території Пліснеська учасники заходу відвідали Василіанський монастир XVII-XVIII ст., спостерігали за роботою сонячного годинника, відчули прохолоду джерельної води. Мандруючи екологічною стежкою «Дивосвіт Менича», педагоги любувалися природними окрасами території парку, рідкісними видами рослин, занесеними до Червоної книги України, оглянули унікальні відслонення тортонських пісковиків, отримали на згадку світлини неповторних краєвидів та заряд позитивних емоцій!
«Майбутнє планети у наших руках»
16 квітня 2024 вихованці гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», який працює на базі Львівського наукового ліцею № 1 ім. Б.- І. Антонича під керівництвом педагога Наталі Дендюк провели екологічний захід «Майбутнє планети у наших руках», присвячений Міжнародному Дню Землі.
Діти ознайомили присутніх з історією свята, показали сценку «Ми за раціональне природокористування», розповідали про довкілля і про наше місце у ньому та роздали присутнім буклети «Проблеми побутових відходів», які спільно з педагогом підготували заздалегідь. Для гостей свята була представлена презентація про участь дітей в екологічних заходах, які проходили впродовж року.
Завершилось екологічне свято переглядом відеоролика ««Хіт-парад природних дивовиж», як нагадування про неперевершену красу нашої планети, яку ми маємо зберегти.
Пам’ятаймо – Земля у руках кожного з нас: неправильними діями ми можемо знищити планету.
Наталя Дендюк, методист ЛОЦЕНТУМ
Визначили кращих серед юних винахідників
15 квітня 2024 року в КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» пройшов обласний конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у змішаному форматі.
Учасниками конкурсу були учні 7-9 класів закладів загальної середньої освіти Львівського, Самбірського, Сколівського районів та КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молод
Школярі захищали дослідницькі проєкти у трьох номінаціях: «Біологія», «Екологія», «Медицина і охорона здоров’я». Тематика дослідницьких робіт була різноманітна. Конкурсні роботи базувались на результатах самостійних досліджень учнів.
За підсумками журі в номінації «Екологія» перемогу здобула Шевчун Андріана, учениця 6 класу ресурсно-методичного центру науково-дослідницьких технологій НВК «Школа комп’ютерних технологій-Львівський технологічний ліцей»; Ковалишин Яна, вихованка гуртка «Юні охоронці природи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при Крушельницькому ЗЗСО І-ІІ ступеня Сколівської міської ради Стрийського району перемогла у номінації «Біологія», а Тузяк Анна, учениця 6 класу ресурсно-методичного центру науково-дослідницьких технологій НВК «Школа комп’ютерних технологій-Львівський технологічний ліцей» перемогла в номінації «Медицина і охорона здоров’я».
Переможці та призери конкурсу нагороджені подарунками та дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.
Наталя Дендюк, методист ЛОЦЕНТУМ
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка “Зоологічна галерея”
Ірина Валах, завідувачка методичного відділу
«Природа і фантазія»
З 15 квітня до 06 травня 2024 року на базі комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» діє обласна виставка в межах обласного конкурсу «Природа і фантазія».
На конкурс подано понад двісті робіт школярів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області та м. Львова за такими номінаціями:
– картини з сухоцвітів та штучних квітів, плодів, насіння, шишок;
– вироби з бісеру (квіти, композиції);
– коренепластика (вироби з гілок, коріння);
– токарство та різьблення (вироби з дерева);
– писанкарство.
Членів журі та відвідувачів учасники конкурсу потішили неординарними, різноманітними ідеями створення композицій, технікою виконання, барвистістю і безпосередністю дитячого сприйняття світу, показали свій творчий підхід до виготовлення виробів. Кожна дитяча робота справді унікальна, адже дитина завжди передає те, що бачить у своєму світосприйнятті. Саме тому дитячі роботи випромінюють щирість, любов та позитивний настрій.
«Земле моя, Україно! Ти вічно будеш жити!»
«Земле моя, Україно! Ти вічно будеш жити!» – обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти
«Земля – наш спільний дім»
З метою виявлення та поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань і досвіду розв’язань екологічних проблем та активізації участі учнівської молоді в природоохоронній роботі, в екологічному русі КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» провів обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» на тему: «Земле моя, Україно! Ти вічно будеш жити!»
В обласному етапі конкурсу «Земля – наш спільний дім» взяли участь 9 колективів екологічної просвіти:
1. «Патріоти» – Сколівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 Сколівської міської ТГ Стрийського району
2. «ЕКО МОЛОДЬ» – Жидачівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Жидачівської міської ТГ Стрийського району
3. «Юний мандрівник» – Красненський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Красненської селищної ТГ Золочівського району
4. «ЕКО ДРАЙВ» – Червоноградська гімназія №3 Червоноградської міської ТГ Червоноградського району
5. «МЕРІЛЕНД» – Хирівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Хирівської міської ТГ Самбірського району
6. «Сонячні квіти» – Червоноградська гімназія №2 Червоноградської міської ТГ Червоноградського району
7. «Осокори» – Телязька гімназія Сокальської міської ТГ Червоногадського району
8. «Еко Мани» – Дрогобицький ліцей №3 ім. В.Чорновола Дрогобицької міської ТГ Дрогобицького району
9. «Галантус» – Добростанський ЗЗСО І-ІІ ступенів Новояворівської міської ТГ Яворівського району
Колективи екологічної просвіти креативно підійшли до розкриття тематики конкурсу, показали високий рівень виконавської майстерності, презентували свої досягнення у проведенні просвітницької природоохоронної діяльності. Всі учасники конкурсу акцентували увагу на екологічних проблемах та загрозах довкіллю, які виникли внаслідок новітньої російсько-української війни. Деякі колективи екологічної просвіти запропонували план заходів для вирішення екологічних проблем під час війни та в майбутньому.
Конкурсну програму оцінювало журі у складі: голова журі – Новикова Ніна Іванівна, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», докторка педагогічних наук; члени журі: Лазорко Марія Степанівна, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Романів Наталія Борисівна, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; Бойко Леся Федорівна, заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; Валах Ірина Ігорівна, завідувачка методичного відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
За висновками журі переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти стала команда «МЕРІЛЕНД» Хирівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Хирівської міської ТГ Самбірського району, яка представить Львівську область у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».
Конкурсні матеріали команд та підсумковий протокол можна переглянути за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1lLCe96EC4d7xzR12LIxgANcCu79Yt8qq?usp=sharing
Підготувала Галина Матющенко,
завідувачка організаційно-масовим відділом КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»
Любімо світ, в якому ми живемо!
В межах місячника екології, який щорічно у квітні до Дня Землі та Дня довкілля організовує КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», проводяться заходи з впорядкування навчально-дослідної земельної ділянки Центру, прибирання території закладу, висаджуються квіткові рослини, дерева і чагарники; для вихованців гуртків – змістовні бесіди на екологічну і природоохоронну тематику, усні журнали, конкурси малюнків, виховні години, різноманітні майстер-класи. Адже наш обов’язок – навчити дітей любити та берегти природу, допомагати їй.
13 квітня до практичних заходів у ЛОЦЕНТУМ долучилися члени Національної скаутської організації України «Пласт».
Для пластунів цей день розпочався екскурсією еколого-освітньою виставкою «Планета ЗОО». Діти дізналися багато цікавих фактів з життя тварин, «поспілкувалися» з тваринками контактного зоокуточка «Дружній до дітей», зробили світлини на згадку.
Члени скаутської організації оглянули відділи учнівської навчально-дослідної земельної ділянки, ознайомилися з рослинами, які зростають у дендрологічному парку місцевого значення «Львівська Софіївка» на території ЛОЦЕНТУМ, мали змогу побачити майстер-клас з розпису великодньої писанки.
Юні пластуни під керівництвом педагогів ЛОЦЕНТУМ прибрали частину території закладу та висадили кущі дерену білого (свидина біла) Cornus alba `Elegantissima`. На заході була присутня і група підтримки з батьків і друзів пластунів.
Щасливі та задоволені своїми добрими справами, до яких у День Першої Пластової Присяги долучилися члени Національної скаутської організації України «Пласт», юні пластуни наприкінці заспівали новацький гімн пластунів та промовили молитву.
Педагоги ЛОЦЕНТУМ вручили дітям комплект екозакладок для книг та буклет про заклад. Від членів Національної скаутської організації України «Пласт» ЛОЦЕНТУМ отримав подяку.
Дні, події та заходи присвячені екології – внесок у наше майбутнє і майбутнє наших дітей!
Підготувала Галина Матющенко,
завідувачка організаційно-масовим відділом КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»