27 лютого 2025 року КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно із Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України, за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації провів авторську педагогічну майстерню «STEM – світ інноваційних можливостей: досвід роботи закладів позашкільної та загальної середньої освіти Львівської області». Захід проходив в онлайн форматі. Учасниками заходу стали понад 400 педагогів закладів освіти з різних регіонів України.
З вітальним словом виступили:
Казимир Михайло Миколайович, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук ;
Хомик Ореслава Василівна, представниця департаменту освіти і науки, депутатка Львівської обласної ради, членкиня постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій;
Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, професор, доктор педагогічних наук;
Кацюба Микола Романович, заступник директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»;
Микола Пінчук, координатор проєкту, завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Досвідом впровадження STEM технологій в освітній процес поділилися:
Сузанна Волошин, старша викладачка кафедри біології та хімії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, кандидатка педагогічних наук (“Застосування елементів STEM як засобу формування в учнів критичного мислення в позашкільній освіті”);
Ольга Кульчицька, методистка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (“STEM-підхід до організації освітнього процесу в КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»”);
Лариса Романишин, керівниця гуртка «Юні екологи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району (“Космічні STEAM-проєкти в дії – від ідеї до реалізації”);
Тетяна Гурська, методистка Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру (“STEM у позашкіллі: етологічні дослідження тварин”);
Оксана Шпак, заступниця керівника Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко, Галина Цимбала, вчителька біології Бібрського опорного ліцею імені Уляни Кравченко Бібрської міської ради Львівського району (“STEM-фестиваль як засіб формування природничо-наукових та екологічних компетентностей здобувачів освіти);
Лариса Мурин, вчителька біології, керівниця екологічного гуртка «ЕКОС» Яворівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів № 2 Яворівської міської ради Яворівського району (“Від STEM-ідеї до ДІЄвого результату”);
Віра Тупичак, вчителька біології та курсу «Пізнаємо природу» Попелівського ЗЗСО І-ІІІ рівнів Бориславської міської ради Дрогобицького району (“STEAM-проєкт “SMART-теплиця»”);
Ольга Пацалон, вчителька біології, керівниця гуртка «Мікрозелень – їжа майбутнього» ліцею «Львівський», (“Мікрозелень як стартап для школи: інтеграція STEM освіти у навчальний бізнес-проєкт”).
Проведення таких заходів є важливою платформою для презентації кращих практик, обговорення сучасних підходів та визначення перспектив розвитку STEM-технологій у закладах освіти.
Дякуємо науково-педагогічним, педагогічним працівникам закладів загальної середньої, позашкільної освіти, післядипломної та вищої освіти, які в умовах складних воєнних і соціально-економічних викликів сьогодення шукають нові рішення для організації освітнього процесу, працюють над впровадженням STEM-технологій у своїх закладах.

, вихованці гуртків “Юні флористи”, які працюють на базі СЗШ 96 м.Львова (керівник Ірина Валах) та “Художники-анімалісти” КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” (керівник Олександра Келембет) виготовляли креативні солодкі букети із маршмелоу, фруктів, цукерок, вітальні листівки, валентинки за допомогою різних технік.


Мета: поглибити знання школярів про рослинний світ, формувати основи екологічної культури, екологічного мислення, активізувати творчу діяльність, виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Коли?
«Природні об’єкти на тему «Голос душі» очима дітей» – ручні вироби: прикраси або аксесуари (кулон / сережки / браслет / намисто): не більше двох робіт від закладу освіти.