Практика майбутніх педагогів у КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» – важлива складова процесу їх фахової підготовки.

У січні-лютому в рамках угоди про співпрацю з біологічним факультетом Львівського національного університету ім. Івана Франка одинадцять здобувачів освіти предметної спеціальності 014.05 “Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)” на базі КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» проходили виробничу практику з позакласної роботи та виховання.

Педагоги ЛОЦЕНТУМ увагу студентів закцентували на організації освітнього процесу в гуртках закладу позашкільної освіти, навчально-методичному забезпеченні творчих учнівських об’єднань, проведенні масових заходів еколого-натуралістичного напряму, науково-дослідницькій і пошуковій роботі з вихованцями.

Майбутні педагоги ознайомилися з навчальними програмами гуртків еколого-натуралістичного напряму, документацією керівника гуртка, отримали рекомендації щодо планування роботи творчих учнівських об’єднань, ведення журналу планування та обліку гурткової роботи.

Під час навчальної практики здобувачі вищої освіти відвідали заняття творчих учнівських об’єднань КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», розробляли плани-конспекти проведення занять і виховних заходів, самостійно планували роботу гуртків на друге півріччя, готували презентації до дат Екологічного календаря, побували у ролі “вихованців” під час інтерактивного заняття “Лепбук – Ластівка міська”, вчилися самостійно проводити заняття з вихованцями. Адже заняття в гуртку – це той “сценічний” майданчик, де не тільки викладаються знання, а й розкриваються, формуються та реалізуються особистісні якості вихованців. І необхідно, щоб ці заняття були сучасними, методично грамотними і, безумовно, цікавими.

З відповідальністю майбутні педагоги підійшли до підготовки та проведення залікових занять гуртків. Цікавими, з використанням сучасних освітніх технологій, були заняття з вихованцями гуртків ЛОЦЕНТУМ “Тварини рідного краю” (Біорізноманіття тваринного і рослинного світу України та його охорона), “Флористика та фітодизайн інтер’єру” (Флораріум – “сад у банці), “Природа, фантазія, творчість”(Рослини Червоної книги України), “Природознавство для дошкільників” (Тварини рідного краю. Тварини в казках, байках, піснях), “Юні зоологи-тераріумісти” (Суходільні черепахи. Різноманітність та поширення) тощо.

На закінчення практики студенти підготувати щоденники та звіти про проведену роботу.

Педагогічна практика на базі ЛОЦЕНТУМ стала доброю нагодою для апробації та усвідомлення здобувачами освіти своїх професійних можливостей, формування педагогічної компетентності, особистісного та професійного самовдосконалення, розвитку якостей та навиків для подальшої педагогічної діяльності.

Акція «Збережемо первоцвіти!»

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» закликає всіх, хто не байдужий до краси навколишнього середовища, долучитися до акції «Збережемо первоцвіти

Щовесни, напередодні весняних свят, на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці ранньоквітучими весняними квітами. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік цим займаються і, що найсумніше, вчать цьому своїх дітей. Важливо розуміти, що підсніжники, сон-трава, проліски, крокуси знаходяться на межі зникнення і більшість із цих видів занесені до Червоної книги України. Тож збір їх у природі та торгівля ними заборонені й караються законом (Закони України „Про рослинний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про Червону Книгу України”).

Саме з метою збереження ранньоквітучих видів рослин щороку проводиться природоохоронна акція “Збережемо первоцвіти ”.

Завдання акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин і спрямувати зусилля учнівської молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Пам’ятаймо! Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати: вони красиві в природному середовищі. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.

Попередимо зникнення первоцвітів не тільки з території Львівської області, а й із нашої планети!

Не будьте байдужими!

Первоцвіти просять захисту!!!

Наталя Дендюк, методист ЛОЦЕНТУМ

Рідна наша мова – мова солов’їна!

До Міжнародного Дня рідної мови вихованці гуртка «Юні флористи» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» (кер. Галина Малиш) при Львівській загальноосвітній санаторній школі І-ІІІ ступенів № 1 імені Б.-І. Антоновича виготовили тематичні листівки. Діти заздалегідь підібрали цікаві фрази про рідну мову українських митців, зачитали ці висловлювання, а потім оформили листівки калиною і соняшником ̶ рослинами-символами України.

Також педагог наголосила на необхідності шанувати рідну мову, піклуватись про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу. Адже мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції нашої нації. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Бережімо її! Тому що, сьогодні, як ніколи, ми розуміємо, що мова має значення!

Стрітенська свічка – наш оберіг, символ миру і спокою в наших домівках

Напередодні свята Стрітення вихованці гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» «Основи біології» (кер. Д.Тиховська), який працює на базі Івано-Франківського ЗЗСО імені Івана Франка Івано-Франківської селищної ради Яворівського району та «Юні екологи» (кер. Л.Романишин), що працює при Сколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 ім. Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району, взяли участь у майстер-класах з виготовлення стрітенських свічок. Майстер-класи для школярів провели працівники еколого-просвітницьких центрів Яворівського національного природного парку та НПП «Сколівські Бескиди» відповідно, адже ці установи вже традиційно є своєрідними творчими майстернями для наших вихованців.

Під час майстер-класів дітям розповіли про зміст християнського свята Стрітення Господнього, продемонстрували послідовність виготовлення свічки з вощини, пригадали цікаві факти з життя бджіл-трудівниць, розповіли про цілющі властивості меду та продуктів бджільництва.

Гуртківці виготовили свічки з вощини та з воску, заливши його у спеціальні форми. Готові свічки прикрасили у різних стилях, зокрема і квітучими рослинами-медоносами, які заготовили влітку. Ці чудові заняття стали своєрідною медитацією, адже такі вироби зберігають у собі давні українські традиції, енергію і тепло рук.

Стрітенські свічки, виготовлені дитячими руками, передамо нашим захисникам і з глибокою вірою будемо сподіватися на те, що вони будуть для них справжніми оберегами!

Хай вогник стрітенських свічок захистить усіх нас!

Збережемо морських ссавців

До Міжнародного дня захисту морських ссавців, який цього року відзначається 19 лютого, педагоги КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» для вихованців гуртків «Основи фенології» (кер. Наталя Дендюк) та «Природа рідного краю» (кер. Галина Малиш), які працюють на базі Львівської санаторної школи № 1 ім. Б.- І. Антонича провели еколого-просвітницький захід «Збережемо морських ссавців». Керівники гуртків підготували цікаві розповіді про морських ссавців, їх поведінку, зокрема зупинились на розповідях про дельфінів, адже саме вони є єдиними представниками солоних вод України. Діти подивились презентацію про різні групи морських ссавців, дізнались багато цікавих фактів з життя цих тварин, обговорили важливість їх охорони, взяли участь у вікторині. Закінчився захід переглядом відеофільму про морських жителів.

Керівник гуртка «Юні художники-анімалісти» Олександра Келембет провела тематичне заняття «День кита». Вихованці ознайомились з особливостями морських ссавців та їх пристосуванням до умов існування, малювали морських жителів, робили дельфінів та китів з паперу в техніці орігамі.

Наталя Дендюк, методистка ЛОЦЕНТУМ