Вихованці КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» долучилися до проведення V Міжнародного уроку доброти “Гуманне та відповідальне ставлення до тварин”. Керівники гуртків ЛОЦЕНТУМ провели заняття «Хай у світі панує добро», розповіли про життя домашніх тварин в притулку і вдома, обговорили з ними переваги проживання домашніх улюбленців біля господарів, продемонстрували короткі пізнавальні фільми про чотирилапих.
На заняттях діти проявили і свої творчі здібності – малювали домашніх улюбленців, робили оригамі.
Вихованці ЛОЦЕНТУМ відвідали Львівський притулок “Домівка врятованих тварин”. Юннати придбали смаколики для пухнастих друзів та “поспілкувалися” із тваринками.
Місяць: Жовтень 2024
Екоквест “Сортуй відповідально”🍀
Вихованці гуртків «Юні флористи» та «Флористика» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (керівник Ірина Валах), які працюють на базі Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова брали участь у екоквесті “Сортуй відповідально”. Школярі у веселій ігровій формі обговорювали важливі питання переробки та сортування сміття на нашій планеті і спробували їх вирішити.
Отримані у процесі проходження квесту знання та практичні навички допоможуть школярам подбати про своє здоров’я й довкілля.
Щодня ми робимо свій свідомий вибір щодо збереження навколишнього середовища. Лише від відповідальних кроків кожного з нас буде залежати майбутнє нашої планети.🌏
Осінні канікули у Лоцентум🍁🍂
📢Із 28 жовтня по 3 листопада 2024 року КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” проводить «Осінній екохаб» для школярів міста Лева та області.
Друзі – це чудова нагода провести свій час креативно та з користю!
Чекаємо на Вас!🤗
⬇️Локація:
м. Львів, вул. Івана Франка, 133.
Найщиріші вітання з нагоди ювілею!
Шановний Михайле Миколайовичу!
Прийміть щирі вітання з нагоди ювілею!
Ваш високий професіоналізм, компетентність і почуття відповідальності за доручену справу викликає повагу і вдячність у всіх, кому довелося працювати разом із Вами.
Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, в серці – добре і сонячно від людської вдячності. Нехай Ваш життєвий і професійний шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все зроблене Вами добро повернеться сторицею.
Нехай для Вас будуть відкриті всі простори для досягнення успіху, в житті буде безліч можливостей для реалізації своїх ідей, нехай душа живе щастям, а серце б’ється в такт з любов’ю і натхненням!
Нехай завжди Вас супроводжує тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом, любов’ю рідних та близьких.
Бажаємо Вам козацького здоров’я, родинного затишку, сімейного добробуту, злагоди, чудового настрою.
Нехай поряд із Вами завжди буде працьовита, віддана команда, яка підтримуватиме вогонь Ваших незгасимих ідей і помислів.
Миру та перемоги Україні!
З повагою,
колектив КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»!
Профільні курси підвищення кваліфікації керівників учнівських лісництв
Профільні курси підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв.
8-10 жовтня 2024 року у мальовничому Карпатському краї на Сколівщині на туристичній базі «Карпати» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» відбулися профільні курси підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв.
Організатори: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Національний лісотехнічний університет України, комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
Слухачами Курсів були педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, керівники учнівських лісництв та працівники лісогосподарських підприємств, які задіяні в освітніх проєктах та роботі учнівських лісництв, із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Луганської, Полтавської, Сумської, Львівської областей. Захід проходив в очному форматі.
Учасники профільних курсів підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв виконали Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією.
З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, голова Громадської організації «Національна спілка освітян України» та наголосив, що для просування інноваційного розвитку лісової галузі потрібно формувати відповідний кадровий резерв, посилити профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді щодо отримання лісівничих професій.
Учасників курсів підвищення кваліфікації привітав Анатолій ДЕЙНЕКА, начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, доктор економічних наук. Анатолій Михайлович відмітив, що на сьогодні в області на базі філій Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» активно працює 16 учнівських лісництв. Тому профорієнтаційна робота серед вихованців шкільних лісництв та співпраця з лісівниками й надалі має вагоме значення для розвитку лісової галузі.
Михайло КАЗИМИР, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук, наголосив, що нашим спільним обов’язком є екологічна освіта дітей та молоді, збереження і примноження лісів для наступних поколінь.
Юрій ТКАЧЕНКО, КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді», побажав курсантам цікавої, плідної роботи та приємних вражень від перебування на мальовничій Сколівщині.
Теоретичну частину курсів підвищення кваліфікації розпочав Ігор Шукель, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України відеопрезентацією «Роль еколого-пізнавальних стежок в екологічній освіті». Ігор Володимирович відмітив, що однією із форм
екологічного виховання дітей є «…еколого-пізнавальні стежки, де засвоєння інформації та норм поведінки відбувається безпосередньо у природному оточенні».
Родзинкою була пізнавальна науково-практична екскурсія екологічною стежкою НПП «Сколівські Бескиди» «Долиною річки Кам’янка», яку провів Андрій Федуна, заступник директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді». Незабутні враження переповнювали кожного учасника курсів від неймовірної краси водоспаду Кам’янка, стрімкі потоки якого спадають з висоти майже 7 метрів, створюючи приємне гуркотіння потоку.
Насиченим та продуктивним був другий день профільних курсів підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв. Впродовж дня науково-педагогічні працівники Національного лісотехнічного університету України ознайомили курсантів із сучасними методами ідентифікації деревини (Леонід Осадчук, доктор с.-г. наук,професор); проведенням обліків диких тварин в різні пори року (ПавлоХоєцький, доктор с.-г. наук, професор); розповіли про використання та значення віртуальних екскурсій під час вивчення природничих дисциплін (Любов Кондратюк, старший викладач кафедри лісівництва НЛТУ України). Про організацію екоосвітніх уроків в природі, зокрема, визначення птахів за їх голосами, підгодівлю птахів взимку, облаштування штучних гніздівель та приваблювання пернатих в сади і парки розповів Тарас Харачко, кандидат с.-г наук.
Цікавим, пізнавальним та інформативним був виступ о. Сергія Довби, референта Бюро з питань екології Української Греко-католицької церкви у Львівській Архиєпархії, ліценціата морального богослова на тему «Ліс у житті та пастирському служінні Митрополита Андрея Шептицького».
Досвідом з організації і проведення практичної природоохоронної діяльності поділилася Лариса Романишин, вчитель Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району, керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», керівник клубу «Юні лісові рейнджери». До слова, нещодавно Лариса Мирославівна – фіналіст національної премії GlobalTeacherPrizeUkraine 2024, переможець в номінації STEM-вчитель (відзнака від KSE Foundation в межах грантової програми #TalentsForUkraine) та переможець в номінації — «Учитель хімії» (відзнака від фармацевтичної компанії Biopharmа).
Під час науково-практичних занять слухачі курсів за зразками ідентифікували породи дерев та визначали їх вік; завантаживши застосунок 360 Photo Sphere camerа, створювали віртуальні тури на об’єктах НПП «Сколівські Бескиди».
Пізнавальним та незабутнім був третій день профільних курсів на базі розсадника Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди».
Курсантів привітно зустрів директор Національного природного парку “Сколівські Бескиди” Василь Приндак. Василь Петрович розповів про діяльність Національного природного парку «Сколівські Бескиди», наголосив на його ролі «… у формуванні екологічної свідомості учнів»; провів освітньо-пізнавальну екскурсію територією розсадника Крушельницького лісництва та ознайомив із вирощуванням лікарських рослин, правилами їх збору і заготівлі. Завершилась цікава екскурсія у чайному будиночку, де гості дегустували фіточаї зі зборів НПП «Сколівські Бескиди», розглянули готову чайну продукцію та за бажанням придбали її.
Учасники курсів підвищення кваліфікації побували і у ролі школярів та активно брав участь у цікавому екоквесті «Сорт Сміт», який провела Лариса Романишин, вчитель Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук, керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», керівник клубу «Юні лісові рейнджери».
На завершення Михайло КАЗИМИР, директор КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», вручив кваліфікаційні сертифікати учасникам та почесним спікерам профільних курсів підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв (24 години/0,8 кредиту ЄКТС), побажав подальшої спільної та плідної діяльності у підготовці майбутніх фахівців лісового господарства.
Тетяна Войтко, керівник учнівського лісництва «Сосновий Бір» Клесівської гімназії Сарненського району Рівненської області, висловила щиру подяку за прекрасну організацію та отримані неймовірні враження від перебування у чудових Українських Карпатах!
P.S За ці три продуктивні дні, насичені цікавими теоретичними та практичними заняттями, квестами, екскурсіями, керівники учнівських лісництв, працівники лісогосподарських підприємств мали можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом роботи та чудово провести час на мальовничій Сколівщині.
До нових зустрічей!
З днем працівників освіти!
Дорогі освітяни, щиро вітаємо з професійним святом! 🎉💐
Бажаємо Вам безмежної енергії,
гармонії в душі, творчого натхнення, мирного неба і щасливих посмішок навколо! 🌞
Нехай ваша щоденна праця приносить лише радість та задоволення, а вдячність учнів і повага колег завжди мотивують вас на нові звершення!