Міжнародний урок доброти у ЛОЦЕНТУМ

Вихованці КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» долучилися до проведення V Міжнародного уроку доброти “Гуманне та відповідальне ставлення до тварин”. Керівники гуртків ЛОЦЕНТУМ провели заняття «Хай у світі панує добро», розповіли про життя домашніх тварин в притулку і вдома, обговорили з ними переваги проживання домашніх улюбленців біля господарів, продемонстрували короткі пізнавальні фільми про чотирилапих.
На заняттях діти проявили і свої творчі здібності – малювали домашніх улюбленців, робили оригамі.
Вихованці ЛОЦЕНТУМ відвідали Львівський притулок “Домівка врятованих тварин”. Юннати придбали смаколики для пухнастих друзів та “поспілкувалися” із тваринками.

Екоквест “Сортуй відповідально”🍀

Вихованці гуртків «Юні флористи» та «Флористика» КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (керівник Ірина Валах), які працюють на базі Середня загальноосвітня школа 96 м. Львова брали участь у екоквесті “Сортуй відповідально”. Школярі у веселій ігровій формі обговорювали важливі питання переробки та сортування сміття на нашій планеті і спробували їх вирішити.
Отримані у процесі проходження квесту знання та практичні навички допоможуть школярам подбати про своє здоров’я й довкілля.
Щодня ми робимо свій свідомий вибір щодо збереження навколишнього середовища. Лише від відповідальних кроків кожного з нас буде залежати майбутнє нашої планети.🌏

Осінні канікули у Лоцентум🍁🍂

📢Із 28 жовтня по 3 листопада 2024 року КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” проводить «Осінній екохаб» для школярів міста Лева та області.
Друзі – це чудова нагода провести свій час креативно та з користю!
Чекаємо на Вас!🤗
⬇️Локація:
м. Львів, вул. Івана Франка, 133.

Найщиріші вітання з нагоди ювілею!

Шановний Михайле Миколайовичу!

Прийміть щирі вітання з нагоди ювілею!

Ваш високий професіоналізм, компетентність і почуття відповідальності за доручену справу викликає повагу і вдячність у всіх, кому довелося працювати разом із Вами.

Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, в серці – добре і сонячно від людської вдячності. Нехай Ваш життєвий і професійний шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все зроблене Вами добро повернеться сторицею.

Нехай для Вас будуть відкриті всі простори для досягнення успіху, в житті буде безліч можливостей для реалізації своїх ідей, нехай душа живе щастям, а серце б’ється в такт з любов’ю і натхненням!

Нехай завжди Вас супроводжує тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом, любов’ю рідних та близьких.

Бажаємо Вам козацького здоров’я, родинного затишку, сімейного добробуту, злагоди, чудового настрою.

Нехай поряд із Вами завжди буде працьовита, віддана команда, яка підтримуватиме вогонь Ваших незгасимих ідей і помислів.

Миру та перемоги Україні!

 

З повагою,

колектив КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»!

Профільні курси підвищення кваліфікації керівників учнівських лісництв

Профільні курси підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв.

8-10 жовтня 2024 року у мальовничому Карпатському краї на Сколівщині на туристичній базі «Карпати»  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» відбулися профільні курси підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв.

Організатори: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України, департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Національний лісотехнічний університет України, комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Слухачами Курсів були педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, керівники учнівських лісництв та працівники лісогосподарських підприємств, які задіяні в освітніх проєктах та роботі учнівських лісництв, із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Луганської, Полтавської, Сумської, Львівської областей. Захід проходив в очному форматі.

Учасники профільних курсів підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв виконали Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять  наших захисників, захисниць та мирного населення, які загинули у війні з росією.

З вітальним словом до присутніх звернувся Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, голова Громадської організації «Національна спілка освітян України» та наголосив, що для просування інноваційного розвитку лісової галузі потрібно формувати відповідний кадровий резерв, посилити профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді щодо отримання лісівничих професій.

Учасників курсів підвищення кваліфікації привітав Анатолій ДЕЙНЕКА, начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, доктор економічних наук. Анатолій Михайлович відмітив,  що на сьогодні в області на базі філій Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України» активно працює 16 учнівських лісництв. Тому профорієнтаційна робота серед вихованців шкільних лісництв та співпраця з лісівниками й надалі має вагоме значення для розвитку лісової галузі.

Михайло КАЗИМИР, директор  КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», кандидат сільськогосподарських наук, наголосив, що нашим спільним обов’язком є екологічна освіта дітей та молоді, збереження і примноження лісів для наступних поколінь.

Юрій ТКАЧЕНКО, КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді»,  побажав курсантам цікавої, плідної роботи та приємних вражень від перебування на мальовничій Сколівщині.

Теоретичну частину курсів підвищення кваліфікації розпочав Ігор Шукель, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України відеопрезентацією  «Роль еколого-пізнавальних стежок в екологічній освіті». Ігор Володимирович відмітив, що однією із форм

екологічного виховання дітей є «…еколого-пізнавальні стежки, де засвоєння інформації та норм поведінки відбувається безпосередньо у природному оточенні».

Родзинкою була пізнавальна науково-практична екскурсія екологічною стежкою НПП «Сколівські Бескиди» «Долиною річки Кам’янка», яку провів Андрій Федуна, заступник директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді». Незабутні враження переповнювали кожного учасника курсів від неймовірної краси водоспаду Кам’янка, стрімкі потоки якого спадають з висоти майже 7 метрів, створюючи приємне гуркотіння потоку.

Насиченим та продуктивним був другий день профільних курсів підвищення кваліфікації для керівників учнівських лісництв. Впродовж дня науково-педагогічні працівники Національного лісотехнічного університету України ознайомили курсантів із сучасними методами ідентифікації деревини (Леонід Осадчук, доктор с.-г. наук,професор); проведенням обліків диких тварин в різні пори року (ПавлоХоєцький, доктор с.-г. наук, професор); розповіли про використання та значення віртуальних екскурсій під час вивчення природничих дисциплін (Любов Кондратюк, старший викладач кафедри лісівництва НЛТУ України). Про організацію екоосвітніх уроків в природі, зокрема, визначення птахів за їх голосами, підгодівлю птахів взимку, облаштування штучних гніздівель та приваблювання пернатих в сади і парки розповів Тарас Харачко, кандидат с.-г наук.

Цікавим, пізнавальним та інформативним був виступ о. Сергія Довби, референта Бюро з питань екології Української Греко-католицької церкви у Львівській Архиєпархії, ліценціата морального богослова на тему «Ліс у житті та пастирському служінні Митрополита Андрея Шептицького».

Досвідом з організації і проведення практичної природоохоронної діяльності поділилася Лариса Романишин, вчитель Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук Сколівської міської ради Стрийського району, керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», керівник клубу «Юні лісові рейнджери». До слова, нещодавно Лариса Мирославівна – фіналіст національної премії GlobalTeacherPrizeUkraine 2024, переможець в номінації STEM-вчитель (відзнака від KSE Foundation в межах грантової програми #TalentsForUkraine) та переможець в номінації — «Учитель хімії» (відзнака від фармацевтичної компанії Biopharmа).

Під час науково-практичних занять слухачі курсів за зразками ідентифікували породи дерев та визначали їх вік; завантаживши застосунок 360 Photo Sphere camerа, створювали віртуальні тури на об’єктах НПП «Сколівські Бескиди».

Пізнавальним та незабутнім був третій день профільних курсів на базі розсадника Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди».

Курсантів привітно зустрів директор Національного природного парку “Сколівські Бескиди” Василь Приндак. Василь Петрович розповів про діяльність Національного природного парку «Сколівські Бескиди», наголосив на його ролі «… у формуванні екологічної свідомості учнів»;  провів освітньо-пізнавальну екскурсію територією розсадника Крушельницького лісництва та ознайомив із вирощуванням лікарських рослин, правилами їх збору і  заготівлі. Завершилась цікава екскурсія у чайному будиночку, де гості дегустували фіточаї зі зборів НПП «Сколівські Бескиди», розглянули готову чайну продукцію та за бажанням придбали її.

Учасники курсів підвищення кваліфікації побували і у ролі школярів та активно брав участь у цікавому екоквесті «Сорт Сміт», який провела Лариса Романишин, вчитель Сколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 імені Стефанії Вітрук, керівник гуртків КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», керівник клубу «Юні лісові рейнджери».

На завершення Михайло КАЗИМИР, директор КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», вручив кваліфікаційні сертифікати учасникам та почесним спікерам профільних курсів підвищення кваліфікації  для керівників учнівських лісництв (24 години/0,8 кредиту ЄКТС),  побажав подальшої спільної та плідної діяльності у підготовці майбутніх фахівців лісового господарства.

Тетяна Войтко, керівник учнівського лісництва «Сосновий Бір» Клесівської гімназії Сарненського району Рівненської області,  висловила  щиру подяку за прекрасну організацію та отримані неймовірні враження від перебування у чудових Українських Карпатах!

 

P.S За ці три продуктивні дні, насичені цікавими теоретичними та практичними заняттями, квестами, екскурсіями, керівники учнівських лісництв, працівники лісогосподарських підприємств мали можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом роботи та чудово провести час на мальовничій Сколівщині.

До нових зустрічей!

З днем працівників освіти!

Дорогі освітяни, щиро вітаємо з професійним святом! 🎉💐
Бажаємо Вам безмежної енергії,
гармонії в душі, творчого натхнення, мирного неба і щасливих посмішок навколо! 🌞
Нехай ваша щоденна праця приносить лише радість та задоволення, а вдячність учнів і повага колег завжди мотивують вас на нові звершення!

Тримайте небо і віру: вітання від ветеранів-освітян Львівщини

Посилання на пост у Facebook
🗨️ Щоб ворог не прийшов до нас, треба йти і воювати з ним там, де він вдерся на територію України!
💙💛 1 жовтня відзначаємо День захисників і захисниць
Щиро вітаємо тих, хто тримає над нами небо!
Віри у Перемогу, витримки та здоров’я бажають захисникам та захисницям ветерани-освітяни Львівщини з нагоди Дня захисників і захисниць і свята Покрови Пресвятої Богородиці!
👨‍🏫 ВІТАЛІЙ ГАНУШКЕВИЧ
вчитель фізичної культури Бродівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Бродівської міської ради, ветеран російсько-української війни.
У перший тиждень повномасштабного вторгнення московських окупантів вчитель Віталій Ганушкевич отримав повістку, відтак зголосився до військкомату і був мобілізований. Далі він опинився в одному з військових навчальних центрів, де навчався на снайпера.
«Після того, як нам зачитали бойовий наказ, ми проїхали до Сіверська, що в Донецькій області. Це 5 км до Бахмута. Там перебував тривалий час і виконував бойові завдання. 2023 року дістав тяжке поранення, внаслідок якого лікарська комісія мене комісувала. Я повернувся на роботу до школи», – розповідає Віталій Ганушкевич.
«Я жодної хвилини ніколи не пошкодував, що пішов в ЗСУ. Цей був мій обов`язок. До того ж тепер маю багато побратимів! – наголошує він.
У Віталія Ганушкевича є державні нагороди та відзнаки.
Повернення до мирного життя для нього не було легким. Він досі час до часу проходить курси реабілітації.
«Ставлення до людей зовсім інше. Я тепер знаю ціну життя. Напевне, я став добрішим, насамперед ціную повагу до людини, намагаюсь це почуття цінності життя і поваги до ближнього передати своїм учням», – зазначив Віталій Ганушкевич.
Вітаючи своїх побратимів, що нині тримають фронт і відбивають численні атаки москалів, Віталій Ганушкевич наголошує: «Вони Титани, вони знають, що хтось має захищати Україну. Честь їм і слава!».
👨‍🏫 МИХАЙЛО КАЗИМИР
директор Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, ветеран російсько-української війни.
«24 лютого 2022 року я і мої друзі прийшли до військкомату. Згодом нас скерували до Центру комплектування. 8 березня ми склали присягу. Понад два місяці навчались-тренувались, а після того потрапили на Харківський напрямок».
Загалом Михайло Казимир перебував на службі у Збройних силах України півтора року, з них дев’ять з половиною місяців – безпосередньо у зоні бойових дій.
«Де б ми не були, а ми були на Харківщині понад пів року, а потім на Сумщині – протягом двох місяців, а згодом потрапили в Донецьку область, в Бахмут, – запам’яталось ставлення людей. Часто ми спинялись саме в закладах освіти, і педагоги та й інші працівники освіти, привітно нас зустрічали, допомагали розташуватись, забезпечували додатковим харчуванням. Це мене дуже вразило. Я сам з освіти і було приємно, що освітяни з цих регіонів до нас привітно ставились».
Михайло Казимир про мотивацію: «Я і мої товариші, ми добре розуміли очевидну річ: щоб ворог не прийшов до нас на Львівщину, треба йти і воювати з ним там, де він вдерся на територію України. Тільки так ми зможемо захистити наші родини і наших дітей. До того ж ми, як мисливці, були підготовлені, особливо якщо порівнювати з іншими добровольцями. Ми мали свій спецодяг, свою зброю, знали основи маскування, мали свої повнопривідні автомобілі і радіостанції. Власне, лише згодом нам видали і одяг, і зброю, і техніку».
«Я служив у розвідувальному підрозділі. Починав службу солдатом, а повернувся офіцером – 125-та бригада територіальної оборони. Завершив службу на посаді командира розвідувального взводу. Одразу додам, що свого часу я багато років працював в державних природоохоронних органах і боровся з браконьєрством. Багато хто з моїх фронтових побратимів також. Ми завжди мали право на носіння табельної вогнепальної зброї. Звісно, на війні інша специфіка, але досвід держслужбовця і мисливця мені неабияк знадобився».
Михайло Казимир зазнав кілька контузій і уражень. Чотири місяці перебував у різних госпіталях. Додому повернувся у липні 2023 року. Демобілізувався за станом здоров’я. Нагороджений численними державними відзнаками.
Що змінилось після повернення на посаду директора Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді: «По-перше, дуже гостро рефлексую на російську мову. По-друге, довший час звикав до голосних звуків у мирному місті. До того ж у нашому Центрі працює дуже професійний і дружній колектив, і ми постійно щось робимо для ЗСУ. Або донати збираємо, або виготовляємо маскувальні сітки чи окопні свічки».
Львівський обласний екоцентр має низку відзнак і подяк від різних підрозділів Сил оборони: Національної гвардії, 80-ї бригади і 125-ї бригади тероборони.
Звертаючись до захисників і захисниць України, ветеран-освітянин, кандидат сільськогосподарських наук Михайло Казимир каже: «Витримки вам і мужності. Ми на вільній Україні плекаємо таланти наших дітей і намагаємось це робити самовіддано і чесно. Віримо у нашу перемогу!».
👨‍🏫 АНДРІЙ БУНЯК
вчитель предмета «Захист України» навчально-виховного комплексу Станківський загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», ветеран російсько-української війни.
Вчитель Андрій Буняк пішов боронити Україну у перші дні війни. Служив у Сухопутних військах, в армійській авіації.
«Я призивався і у 2014 році, а також без вагань пішов до військкомату і після повномасштабного вторгнення. Я це сприймав і сприймаю не тільки як громадянський обов’язок, а і як моє покликання», – зазначає Андрій Буняк.
Він демобілізувався за сімейними обставинами.
«Все змінилось – і суспільство, і діти. Я це відчув, коли знову опинився в умовах цивільного життя. Діти вимагають іншого ставлення. Вони відкритіші та чесніші, і я навзаєм намагаюся бути з відвертим і щирим», – підкреслює Андрій Буняк.
Його побажання захисникам і захисницям України – «Незламного духу, віри, здоров`я і Перемоги!»