Визначили кращих серед юних винахідників!

29 квітня 2025 року в КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» пройшов обласний конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у змішаному форматі.

Учасниками конкурсу були учні 7-9 класів закладів загальної середньої освіти Львівського, Самбірського, Стрийського, Шептицького, Яворівського районів та КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Школярі захищали дослідницькі проєкти у трьох  номінаціях: «Екологія», «Екологічно безпечні технології», «Медицина і охорона здоров’я».  Тематика дослідницьких робіт була різноманітна. Конкурсні роботи базувались на результатах самостійних досліджень учнів.

За підсумками  журі в номінації «Екологія» перемогу розділили  Сирлик Вікторія, вихованка гуртка «Флористика» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» та Купінець Романа, вихованка гуртка «Юні лісівники» КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»» при Завадківському ОНЗЗСО І-ІІІ рівнів Козівської сільської ради Стрийського району; Тузяк Анна, учениця 7 класу ресурсно-методичного  центру   науково-дослідницьких технологій  НВК  «Школа комп’ютерних технологій-Львівський технологічний ліцей» перемогла  у номінації «Екологічно безпечні технології», а Яремків Вікторія, учениця 9 класу ресурсно-методичного  центру   науково-дослідницьких технологій  НВК  «Школа комп’ютерних технологій-Львівський технологічний ліцей» перемогла в номінації «Медицина і охорона здоров’я».

Переможці та призери конкурсу нагороджені подарунками та  дипломами департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

 

Наталя Дендюк, методист ЛОЦЕНТУМ

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» на тему: «Ми однієї сміливості!».

В конкурсі взяли участь колективи екологічної просвіти із м. Шептицький (Гімназія №3 Шептицької міської ради Шептицького району), Самбірського (ОЗНЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів м.Хирів», Нижньояблунський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів-ЗДО Боринської селищної ради), Стрийського (Стрийська гімназія імені Василя Стасюка Стрийської ТГ), Яворівського (Годинівська гімназія Мостиської міської ради, Гостинцівська гімназія Мостиської міської ради),  КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» при Івано – Франківському ЗЗСО І- ІІІ ступенів імені Івана Франка.

Колективи екологічної просвіти показали високий рівень виконавської майстерності, презентували свої досягнення у проведенні просвітницької і практичної природоохоронної діяльності в на місцях.

Конкурсну програму оцінювало журі у складі: голова журі – Марія Лазорко, викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; члени журі: Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Ірина Валах, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; Ольга Кульчицька, методистка КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

За висновками журі переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти став колектив екологічної просвіти «МЕРІЛЕНД» ОЗЗСО І-ІІІ ступенів м. Хирів Хирівської ТГ Самбірського району.

13 – 15 травня  2025 року колектив екологічної просвіти, який став переможцем буде представляти Львівську область на фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» у м. Києві.

 

 

Толока в екоцентрі: щоденна турбота про довкілля

🌱🌍Вже традиційно в квітні з нагоди Дня Довкілля та Міжнародного Дня Землі колектив КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» проводить толоку із впорядковування території Центру.🏡

☘️Благоустрій це не разова акція, а щоденна робота.

🌿Зробімо навколишнє середовище чистішим та створимо красу навколо себе!

‼️Пам’ятаймо, що чистота залежить виключно від нас!

Меморандум про співпрацю: нові можливості та перспективи

15 квітня 2025 року підписано Меморандум про співпрацю між КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” та Національний природний парк «Королівські Бескиди».

Меморандумом передбачено:
✅проведення еколого-освітніх заходів спрямованих на розвиток і поглиблення екологічних знань, виховання екологічної культури серед дітей, учнівської молоді та дорослого населення, допрофесійна підготовка школярів;
✅залучення учнів до дослідницької та експериментально-пошукової роботи в галузі екологічних, біологічних, лісівничих наук;
✅організація та проведення спільних робочих нарад, наукових конференцій, семінарів, зустрічей, майстер-класів, конкурсів, які проводитимуться на базі НПП “Королівські Бескиди” і КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»;
✅обмін досвідом у справі збереження та відтворення природного біорізноманіття, унікальних і типових природних комплексів.

👊Зичимо нам плідної партнерської співпраці й співдії, а також успішної реалізації спільних проєктних ініціатив.

Еко-челендж «Краща екологічна реклама: від відходів – до доходів».

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» проводить черговий еко-челендж на тему: «Краща екологічна реклама: від відходів – до доходів».

ü Коли?

10– 30 квітня 2025 р.

ü Для кого?

Для школярів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти.

Що потрібно?

-Зняти відеоролик на тему: «Краща екологічна реклама: від відходів – до доходів».

-опублікувати  еко-рекламу на сторінці вашого навчального закладу про проведену еколого-просвітницьку роботу з хештегом #НЕНЦ_100

#Екоосвіта

#Екоцентр_ЛОЦЕНТУМ

#Краща_екологічна_реклама_від відходів_до_доходів та розмістіть її в коментарях під цим постом.

Сміття – це ресурс. І розумне поводження з ним може стати джерелом прибутку.

Детальна інформація за телефоном: +380978539557 (Ірина Валах)

Разом – до чистої планети!

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН Україн

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації

Засідання методичного об’єднання керівників гуртків біологічного і декоративно-прикладного напряму у КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ»

Вже традиційно, напередодні великого і світлого свята Великодня та з метою професійної майстерності, 8.04.2025 року для педагогічних працівників КЗ ЛОР “Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” відбулося чергове засідання методичного об’єднання керівників гуртків з теми “Творча еко- лабораторія – запорука успіху сучасного заняття”. У заході взяли участь керівники гуртків біологічного та декоративно-ужиткового напрямів.

Ірина Валах, заступниця директора з навчально-методичної роботи ЛОЦЕНТУМ, ознайомила присутніх із порядком денним засідання методичного об’єднання, зосередила увагу на інтерактивних методах і прийомах, зокрема використання штучного інтелекту для проведення сучасного заняття.

Аліна Фатєєва, керівниця гуртка ЛОЦЕНТУМ, поділилась досвідом роботи проведення креативних hand made занять у гуртках “Юні флористи” та ” Флористика і фітодизайн інтер’єру” та розповіла про дієві методи релакс терапії, які використовує на заняттях з дітьми із особливими потребами.

Також педагоги поринули у творчу еко- лабораторію, де панувала невимушена і доброзичлива атмосфера та під керівництвом Олександри Келембет, створювали свою неповторну вітальну листівку до Великодня методом витинанки і аплікації. Учасники мали змогу оглянути презентаційний месендж виготовлення витинанок різними методиками та ознайомились із витинанками,які характерні для кожного регіону і що найголовніше навчились виготовляти тематичні Великодні витинанки.

Цікавим і пізнавальним був ісорико- біологічний екскурс про вербу – рослину символ України, який підготувала Василина Семенюк, керівниця гуртка ЛОЦЕНТУМ. Педагог підготувала цікаві факти про вербу та вербну неділю і поділилась секретами створення вербових букетів. Усі присутні із задоволенням виготовили чудові вербові букети, які освятять на Вербну неділю.

Вітаємо усіх із прийдешніми Великодніми святами та зичимо міцного здоров’я, добробуту, миру та перемоги!